۰
plusresetminus
سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۰

مردِ زن‌نما ۶۰۰ ميليون در تلگرام كلاهبرداري كرد

ایتنا - هویت افراد در فضای مجازی مجهول است و كاربران نباید به هیچ فردی اعتماد كنند چرا كه زمینه سواستفاده‌های مادی و غیرمادی فراهم می‌شود.


رئیس پلیس فتا كرمان گفت: مردی كه در فضای مجازی خود را به عنوان یك خانم معرفی و مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال با وعده ازدواج از یك شهروند كلاهبرداری كرده بود، شناسایی شد.به گزارش ایتنا از سایت اطلاع‌رسانی پلیس فتا، سرهنگ "کامبیز اسماعیلی" گفت: در پی مراجعه فردی مبنی بر كلاهبرداری ۶۰۰ میلیون ریالی از وی در اینترنت پرونده‌ای در این خصوص در پلیس فتا تشكیل شد.
وی افزود: ماجرا از این قرار بود كه شاكی حدود یك سال در شبكه اجتماعی تلگرام با فردی كه خود را یك خانم معرفی كرده بود آشنا شده و به هم قول ازدواج داده بودند.

اسماعیلی بیان کرد: شاكی به خیال این كه همسر ایده‌آل خود را پیدا كرده در طول این مدت مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال به صورت‌های مختلف به حساب متهم واریز كرده است.
وی اظهار داشت: این مرد زن‌نما چنان اعتماد شاكی را جلب كرده بود كه در آخرین مرحله فرد مورد نظر پول بازنشستگی پدرش را نیز به حساب خانم تلگرامی واریز می‌كند و بعد از آن متهم ارتباط خود را با شاكی قطع می‌كند.

سرهنگ اسماعیلی گفت: در نهایت كارشناسان پلیس فتا با توجه به توان علمی و با استفاده از امكانات فنی و پلیسی موفق به شناسایی متهم كه یك مرد است و خود را جای خانم معرفی می‌كرده شدند و وی طی احضاریه‌ای به پلیس فتا فراخوانده شد که با توجه به مستندات موجود به این عمل اعتراف كرد.

رئیس پلیس فتا كرمان در پایان بیان داشت: هویت افراد در فضای مجازی مجهول است و كاربران نباید به هیچ فردی اعتماد كنند چرا كه زمینه سواستفاده‌های مادی و غیرمادی فراهم می‌شود.
 
کد مطلب: 44457
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام