۰
plusresetminus
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۷

آواتارهای جدید دارای احساس می‌شوند

ایتنا - از این پس آواتارتان حالت چهره‌تان را نیز نشان خواهد داد.
آواتارهای جدید دارای احساس می‌شوند


تاکنون سخت‌افزار واقعیت مجازی(VR) و هدست‌های ارائه شده، قابلیت ردیابی حرکت سر، دست، چشم و در برخی موارد پاها را داشت ولی Veeso نخستین هدست واقعیت مجازی است که می‌تواند همه حالات چهره و صورت را نیز شبیه‌سازی کند و درنتیجه، کاربر بتواند همه احساسات را بلافاصله در آواتار خود مشاهده کند.

کمپانی سازنده این هدست تأکید دارد که از این قابلیت می‌توان در chat apps و نیز بازی‌های اجتماعی بهترین استفاده را کرد. Veeso همچون Gear VR سامسونگ و نیز Cardboard گوگل یک هدست واقعیت مجازی بر پایه تلفن هوشمند است و با اندروید و ios سازگاری دارد. برخلاف سایر هدست‌های واقعیت مجازی، Veeso دارای ۲ دوربین اینفرارد برای ثبت حالات چهره است که یکی از این دو دوربین، بین دو چشم کاربر قرار می‌گیرد تا بتواند حرکات مردمک چشم، ابرو و چگونگی باز و بسته کردن پلک را ثبت کند.

دومین دوربین نیز کمی پایین‌تر قرار گرفته و حرکات آرواره و فک، دهان و لب‌ها را ضبط و شبیه‌سازی می‌کند تا بلافاصله در آواتار کاربر شبیه‌سازی شود. در بیشتر بازی‌های واقعیت مجازی کنونی، شما نمی‌توانید چهره شخصیت خود را ببینید و اگر هم صورت را ببینید حالات چهره با این وضوح که در Veeso قابل مشاهده است، دیده نمی‌شود. یکی از اپلیکیشن‌هایی که با این هدست کار می‌کند بازی‌های اجتماعی شبیه poker و charades است و گفته می‌شود قرار است کمپانی سازنده این هدست، تا ۶ ماه آینده ۱۰ اپلیکیشن و بازی برای این هدست واقعیت مجازی ارائه کند.

در حال حاضر هدست واقعیت مجازی Veeso در سایت کیک استارتر در حال جمع‌آوری سرمایه است و پیش فروش می‌شود. کاربران می‌توانند اکنون با پرداخت ۷۰دلار، این هدست واقعیت مجازی را پیش خرید کنند و اگر همه چیز بخوبی پیش برود Veeso در دسامبر با بهایی بالاتر راهی بازار می‌شود.

منبع: ایران
کد مطلب: 44454
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام