۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۸

استقبال صنعت آی.تی از پیروزی مایکروسافت در پرونده دسترسی به داده‌ها

ایتنا - با استقبال از این حکم، مایکروسافت از شرکت‌هایی که در این مدت پشتیبانش بوده‌اند قدردانی کرد.
استقبال صنعت آی.تی از پیروزی مایکروسافت در پرونده دسترسی به داده‌ها


صنعت فناوری از پیروزی مایکروسافت در چالش عدم ارائه ایمیل‌های ساخته شده در ایرلند به دولت آمریکا استقبال کرد. رای دومین دادگاه جرائم الکترونیک آمریکا که بعد از مدت طولانی اعلام شد و پیروزی مایکروسافت را در این پرونده به دنبال داشت، همچنین با استقبال نهادهای مختلف مردمی و شرکت‌ها مواجه شده است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از کامپیوتر ویکلی، مراجع ذیصلاح در آمریکا در دسامبر ۲۰۱۶ مجوز دسترسی به ایمیل‌هایی را دادند که دولت امریکا معتقد بود در آنها اطلاعاتی برای انتقال مواد ممنوعه وجود دارد. این اطلاعات در سرورهای مایکروسافت در دوبلین، پایتخت ایرلند جنوبی ذخیره شده بودند.

در جولای ۲۰۱۴ یک قاضی فدرال آمریکا حکمی را صادر کرد که بر اساس آن مایکروسافت می‌بایست با تقاضای دولت موافقت کند و مانند یک شرکت تحت کنترل حکومت آمریکا اطلاعات مورد نیاز آنها را در اختیارشان قرار دهد.
اما مایکروسافت به این حکم اعتراض کرد. این شرکت اظهار داشت که این اطلاعات متعلق به مایکروسافت نیست که آن را در اختیار دولت آمریکا قرار دهد، بلکه متعلق به مشتریان مایکروسافت است. همچنین اعلام کرد که این سرورها در خارج از قلمرو دولت آمریکا قرار دارند و بنابراین این رای مزبور اعتبار ندارد.


مایکروسافت در میان شرکت‌های بزرگ آمریکایی قرار دارد که بارها برای تجسس در اطلاعات فراخوانده شده‌اند زیرا این گمان می‌رود که اطلاعات موجود در کسب و کار این شرکت‌ها می‌تواند امنیت اجتماعی را به خطر اندازد.

نماینده مایکروسافت در دادگاه اظهار داشت که موضع‌گیری دوبت امریکا در این پرونده می‌تواند اعتماد عمومی مردم را از بین برده و پیشرفت شرکت‌های بزرگ در عرصه فناوری اطلاعات را به مخاطره اندازد. دادگاه پس از گذشت دو سال و نیم با قاطعیت به این رای داد که حکم صادر شده نمی تواند خارج از مرزهای امریکا نفوذ داشته باشد.
با استقبال از این حکم، مایکروسافت از شرکت‌هایی که در این مدت پشتیبانش بوده‌اند قدردانی کرد.

براد اسمیت نماینده و یکی از مقامات بلندپایه مایکروسافت در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی بر این نکته تاکید کرد که این حکم تصریح می‌کند که دولت آمریکا نمی‌تواند در خارج از مرزهای این کشور به اطلاعات ایمیل‌ها که متعلق به مردم است دسترسی پیدا کند. این نشان می‌دهد که مردم می‌توانند به فناوری اعتماد کنند و اطلاعات خود را به فضای ابری انتقال دهند.
 
کد مطلب: 44415
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است