۰
plusresetminus
دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶

امکان فوق‌العاده فروشگاه گوگل رونمایی شد

ایتنا- بیشتر اپلیکیشن‌های اندروید در زمان به‌روزرسانی تنها تغییرات مرتبط با فایل‌های APK خود را دانلود می‌کنند و این فایل‌های جدید با انواع قدیمی‌تر ادغام می‌شوند.
امکان فوق‌العاده فروشگاه گوگل رونمایی شد


فروشگاه اینترنتی گوگل پلی(GooglePlay) اکنون فضای واقعی مورد نیاز ذخیره یک اپلیکیشن یا به‌روزرسانی برنامه را نمایش خواهد داد و کاربران دیگر بطور تصادفی فایل‌های بزرگ را ذخیره نخواهند کرد.


به گزارش ایتنا از ایسنا، اگر حجم یک به‌روزرسانی برنامه تنها ۲.۹۱ مگابایت باشد، میزان حقیقی آن در صفحه جزئیات هر اپلیکیشن نمایش داده خواهد شد. این امکان باعث می‌شود تا در مورد دانلود فایل‌ها تجدیدنظر کرده یا فضای بیشتری را پیش از دریافت برنامه‌های سنگین آزاد کنید.

گوگل علاوه بر نمایش اندازه‌های واقعی‌تر، همچنین الگوریتم فروشگاه اینترنتی خود را برای کوچکتر کردن به‌روزرسانی‌ها بهینه‌سازی کرده است. بیشتر اپلیکیشن‌های اندروید در زمان به‌روزرسانی تنها تغییرات مرتبط با فایل‌های APK خود را دانلود می‌کنند و این فایل‌های جدید با انواع قدیمی‌تر ادغام می‌شوند. الگوریتم ارتقایافته این به‌روزرسانی‌ها را تا ۵۰ درصد کوچکتر کرده است.

در نهایت، فشرده‌سازی الگوریتم‌های گوگل باعث کاهش ۱۲ درصدی اندازه فایل‌ بازی‌های سنگین خواهد شد که حجم آن‌ها تا ۲ گیگابایت است. دارندگان تلفن‌های همراه پیشرفته نیازی به این تغییرات ندارند اما کاربران موبایل‌های ارزانتر که ذخیره محدودی دارند، از این ویژگی بسیار بهره خواهند برد.
کد مطلب: 44414
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای