d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - استفاده ویژه گوگل از هوش مصنوعی
۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۴

استفاده ویژه گوگل از هوش مصنوعی

ایتنا- به‌تازگی شرکت گوگل توانسته است تا با استفاده از پروژه دیپ مایند خود، میزان مصرف انرژی الکتریکی در این شرکت را به‌طور چشم‌گیری کاهش بدهد.
استفاده ویژه گوگل از هوش مصنوعی


به‌تازگی شرکت گوگل توانسته است تا با استفاده از پروژه دیپ مایند خود، میزان مصرف انرژی الکتریکی در این شرکت را به‌طور چشم‌گیری کاهش بدهد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، هوش مصنوعی امروزه در موارد بسیار متفاوتی به کار گرفته می‌شود و شرکت‌های مختلف به دنبال یافتن کاربری‌های جدید برای آن هستند.

هوش مصنوعی دیپ مایند شرکت گوگل به‌عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین نمونه‌های موجود در جهان به‌تازگی برای هدفی متفاوت و منحصربه‌فرد به کار گرفته شده است.

 

شرکت گوگل از این هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل وضعیت استفاده از انرژی الکتریکی در دیتاسنترهای خود استفاده کرده است تا بتواند میزان انرژی مصرفی را به حداقل برساند.

با توجه به فرایند انجام شده توسط این هوش مصنوعی تخمین زده می‌شود که گوگل توانسته است تا میزان مصرف انرژی در دیتاسنترهای خود را تا ۱۵ درصد کاهش بدهد.

البته رقم دقیق این صرفه‌جویی هنوز مشخص نشده است ولی حتی کاهش یک درصد از الکتریسیته مورد استفاده توسط شرکت گوگل می‌تواند موجب تغییری میلیون دلاری در هزینه‌های این شرکت شود.
 
کد مطلب: 44357
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
خدا خیر بده گوگل رو. واقعا به بشر خدمت میکنند.
لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر