۰
plusresetminus
يکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۶

هوش مصنوعی ویژه‌ای که با نگاه کردن به عکس‌ها موسیقی می‌سازد

ایتنا- به‌تازگی شعبه چین شرکت گوگل و بایدو با همکاری یکدیگر سیستمی را درست کرده‌اند که یک هوش مصنوعی با قابلیت ساخت موسیقی‌های اصل غیر کپی با تماشای عکس‌ها است.
هوش مصنوعی ویژه‌ای که با نگاه کردن به عکس‌ها موسیقی می‌سازد


به‌تازگی شعبه چین شرکت گوگل و بایدو با همکاری یکدیگر سیستمی را درست کرده‌اند که یک هوش مصنوعی با قابلیت ساخت موسیقی‌های اصل غیر کپی با تماشای عکس‌ها است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet، دانشمندان برای سال‌ها با این سوال درگیر بودند که آیا سیستم‌های کامپیوتری می‌توانند آثار هنری به معنای واقعی کلمه را خلق کنند یا خیر.

حال به نظر می‌رسد که مسئولان شعبه چین شرکت گوگل پاسخ این سوال را به‌صورت کاملا واضحی مثبت می‌دانند و حتی یک هوش مصنوعی منحصربه‌فرد برای انجام این کار را نیز طراحی کرده‌اند.

 

در نمایشگاه جدیدی که در شهر بیژینگ برگزار شده است، شرکت‌های گوگل و بایدو با همکاری یکدیگر این سیستم هوش مصنوعی را ارائه کردند که دارای قابلیت ساخت موسیقی به‌صورت اصل و ویژه است.

این سیستم می‌تواند با بررسی تصاویر اقدام به تحلیل وضعیت موجود کرده و موسیقی متناسبی با عکس تحلیل شده را تولید کند که این موسیقی به‌ هیچ‌ عنوان جنبه کپی از موسیقی‌های موجود در جهان را ندارد.

البته باید یادآور شد که این سیستم همچنان به پیشرفت نیاز دارد چون در حال حاضر تنها می‌تواند با استفاده از ساختارهایی مانند جمعیت افراد حاضر در تصویر و ساختار تصویر و رنگ آن اقدام به انتخاب المان‌های موسیقی کند و در صورت افزوده شدن عناصر جدید می‌توان شاهد پیشرفت این سیستم بود.
 
کد مطلب: 44310
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام