۰
plusresetminus
چهارشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۵

جهش در ارزش سهام نینتندو در پی عرضه بازی پوکمون گو

ایتنا - به لطف بازی پوکمون‌گو، نینتندو همچنان عناوین اخبار را به نام خود ثبت می‌کند، حالا این بازی ویدیوی شاهکار پر سروصدا صاحب بزرگترین گردش‌های مالی روزانه ی شرکت‌های توکیو در بازار سهام می‌باشد.
جهش در ارزش سهام نینتندو در پی عرضه بازی پوکمون گو


به لطف بازی پوکمون‌گو که به تازگی عرضه شده و جنجال عجیبی به پا کرده، نینتندو همچنان در صدر اخبار رسانه‌هاست و عناوین اخبار فناوری را به نام خود ثبت می‌کند. حالا این بازی ویدیویی شاهکار و پر سروصدا، صاحب بزرگ‌ترین گردش‌های مالی روزانه شرکت‌های توکیو در بازار سهام این کشور می‌باشد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از سایت تحلیلی انگجت، نینتندو تنها در یک روز ۴۷۵میلیارد ین ژاپن داد و ستد کرده است. مطابق آمار وب‌سایت بلومبرگ، رکورد قبلی بازار سهام را شرکت برق توکیو زده بود، اما اکنون این رکورد در دنیای آی.تی و در دستان بازی پوکمون‌گو می‌باشد.


در حالی‌ که این اتفاق بزرگ‌ترین حجم از سهام دادوستد نینتندو نبود(که در روز یازدهم جولای، یک روز پس از اولین آخر هفته پوکمون‌گو اتفاق افتاد)، این اعداد نشان‌دهنده بالاترین حجم بود. همچنین، ۳۳درصد از سهام نینتندو هنوز پایین‌تر از ۷۰ درصد سهام سال ۲۰۰۷ آن است.

POKEMON GO در حال حاضر از ابتدای زمان انتشارخود میلیاردها دلار به ارزش بازار نینتندو اضافه کرده است.
این شرکت اکنون هرچند با بهره‌گیری از موقعیت این بازی به موفقیت شایانی رسیده است، اما چند مشکل وجود در این میان دارد. مهم‌ترین معضل این است که "نیانتیک" به عنوان توسعه‌ دهنده بازی برای راه‌اندازی بین‌المللی آن به دلیل مسائل مربوط به سرور ناشی از تقاضای بالا و غیرمنتظره با مشکل روبروست و در نتیجه کار با تاخیر ناخوشایندی روبرو شده است.

البته در این بین قدری نگرانی‌های امنیتی نیز وجود دارد، از جمله این که دسترسی به حساب‌های گوگل کاربر، از خواسته‌های این بازی است که از سوی کارشناسان نکته حساسی تلقی می‌گردد، هر چند سازندگان و نیز برخی کارشناسان دیگر،‌آن را چندان محل نگرانی نمی‌دانند.
 
کد مطلب: 44274
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام