۰
plusresetminus
شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۹

طراحی و پیاده‌سازی روش‌های ضدجمینگ در گیرنده‌های تک‌فرکانس GPS

ایتنا - محققان دانشگاه علم و صنعت با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران موفق به طراحی و پیاده‌سازی چند روش ضدجمینگ در گیرنده‌های تک‌فرکانس GPS شدند.
طراحی و پیاده‌سازی روش‌های ضدجمینگ در گیرنده‌های تک‌فرکانس GPS


به گزارش ایتنا از ایرنا، سید محمدرضا موسوی میرکلائی مجری پروژه ' طراحی و پیاده‌سازی چند روش ضدجمینگ در گیرنده‌های تک‌فرکانسه GPS' درباره این پروژه اظهارکرد: هدف از انجام این پروژه بررسی روش‌های ضدجمینگ در GPS، ارائه چند روش ضدجمینگ در GPS، شبیه‌سازی و پیاده‌سازی عملی روش‌های ارائه‌شده و تحلیل نتایج آنها و مقایسه نتایج به‌دست‌آمده با نتایج روش‌های موجود است.


عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: سیگنال‌های GPS ( سامانه موقعیت‌یاب جهانی) روی فرکانس‌های مشخصی از ماهواره‌هایی که در فاصله ۲۰۰ کیلومتری زمین قرار دارند، ارسال می‌شوند، این سیگنال‌ها در فرستنده (ماهواره) با توان ۵۰ وات ارسال و با نزدیک شدن به زمین تضعیف می‌شوند.

وی اظهارکرد: این تضعیف سبب می‌شود که سیگنال‌های GPS به تداخل‌های عمدی وغیر عمدی آسیب‌پذیر شوند، جمرها می‌توانند قطعات ردیاب را از تعیین و گزارش سرعت و موقعیت منع کنند، این اختلال‌کننده‌ها غیرقانونی هستند، ولی به راحتی قابل حصول هستند.

موسوی میرکلائی افزود: این یک نگرانی بسیار بزرگ است که یک سیستم ناوبری که بیلیون‌ها دلار هزینه دارد به راحتی با اختلال کننده‌های ارزان قیمت مختل می‌شود بنابراین روش‌های مقابله با جمینگ توجه بسیاری را به خود جذب کرده است تا این اطمینان حاصل شود که عملکرد عادی GPS در شرایطی همانند نبرد نظامی نیز برقرار باشد.

وی گفت: در این تحقیق چند روش جدید مقابله با جمینگ GPS طراحی و عملا پیاده‌سازی شده است.
کد مطلب: 44214
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است