۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۱

چت و بازی کردن؛ محبوب‌ترین فعالیت‌های آنلاین در بین کودکان خاورمیانه

ایتنا - نفوذ اینترنت در خاورمیانه رشد ثابتی را برای دسترسی کودکان به مفاهیم در بر داشته است.
چت و بازی کردن؛ محبوب‌ترین فعالیت‌های آنلاین در بین کودکان خاورمیانه

نفوذ اینترنت در خاورمیانه رشد ثابتی را برای دسترسی کودکان به مفاهیم در بر داشته است که بر خلاف آن، این موضوع در جهان کنترل شده است. اگرچه اینترنت یک ابزار مهم برای یادگیری و درک فرهنگ های مختلف است، اما پدر و مادر باید فرزندان را هدایت و شیوه ی درست گشت و گذار در اینترنت را به آنها بیاموزند.

آخرین گزارش لابراتوار کسپرسکی نشان می‌دهد کودکان خاورمیانه بیشترین زمان آنلاین خود را با استفاده از ابزارهای ارتباطی مثل شبکه‌های اجتماعی، ایمیل، چت و غیره می‌گذرانند (حدود ۷۳% از فعالیت‌های آنلاین آنها از این طریق است). پورتال‌های بازی ۵% و وب‌سایت‌هایی شامل مشروبات الکلی، مواد مخدر و دخانیات ۳% از این آمار را شامل می‌شوند.

موازی با آن تفاوت قابل توجهی بین علاقه کودکان در کشورهای مختلف وجود دارد. در این گزارش که ۱۲ ماه زمان برده است ، با استفاده از راهکارهای لابراتوار کسپرسکی که برای کامپیوترهای شخصی و مک‌بوک‌ها است با استفاده از ماژول باز کنترل والدین و اشتراک‌گزاری بازدیدها و یا امکان بازدید وب‌سایت‌ها و محتوای نامناسب به صورت پنهانی نشان داده شد که کودکان زمانی که متوجه این کنترل‌ها می‌شوند بازدید از رسانه‌های ارتباطی و وبسایت‌هایی با مضمون بزرگسالان را قطع می‌کنند. این روند می‌تواند نشان دهد که کودکان نسبت به فعالیت هایشان بر روی تلفن همراهشان حساس هستند.

گروه "رسانه‌های ارتباطی اینترنت " جزو محبوب‌ترین ها در مکزیک بود که با توجه به آمار ۸۶% بوده است. روسیه، برزیل و ایتالیا ( کمی بیش از ۷۰% ). کمترین میزان ارتباط در این دوره مربوط به کودکان کشور چین (۳۰%) آلمان(۳۱%) و انگلستان (۳۲%) بود. جالب است بدانید کمترین میزان محبوبیت این گروه در کشوری بود که گروه "بازیهای کامپیوتری" بیشترین میزان محبوبیت را داشت. کودکان در انگلستان(۲۸%)، آلمان (۲۶% ) و استرالیا (۲۱%) پرداختن به بازی‌های آنلاین را بیشتر دوست دارند. در حالیکه کودکان مکزیک (با ۴%)، ایتالیا (با ۶%) و ژاپن (با ۷%) این کار را خیلی کم انجام می‌دهند.

هنگامی که صحبت از مشاهده ویدئو، گوش دادن آهنگ و دانلود نرم‌افزار به میان آید. کودکان ژاپنی سرآمد هستند(۱۲% از کل نوتیفیکیشن‌های ماژول کنترل والدین محصولات کسپرسکی مربوط به این استفاده در کشور ژاپن می‌باشد). حدود ۱۷% از کودکان ژاپنی علاقه به خرید آنلاین دارند. همچنین ۲۰% از کودکان و نوجوانان چینی نیز علاقمند به خرید آنلاین می‌باشند.

از محبوبیت انواع خاصی از وب‌سایت‌ها در میان کودکان کشورهای مختلف می‌توان به شرایط فرهنگی و اقتصادی آن کشور پی برد. ما میبینیم که کودکان در حال متکی شدن آنلاین هستند: آنها خودشان موزیک را برای گوش دادن انتخاب و دانلود می‌کنند، برای تماشای فیلم‌ها کارتن‌هایشان خود دست به کار می‌شوند و نرم‌افزار‌ها را خود نصب می‌کنند.

این استقلال خیلی خوب است اما در وب و همچنین در زندگی واقعی، جوانان نیازمند هدایت و آموزش مناسب برای در امان ماندن هستند. ما در کسپرسکی بر این باوریم که از حادثه و برخورد جلوگیری کنیم و والدین به یک راهکار امنیتی مناسب با ارتباطی ثابت نیاز دارند.

Anna Larkina تحلیل‌گر ارشد محتوای وب درکسپرسکی گفت: گفتگو در مورد خطر و تهدیدات سایبری با کاربران و فرزندان جوان به ایجاد روابط گرم در خانواده کمک می‌کند. با این حال راهکارهای امنیتی مبنایی است برای چنین مکالمات و محیطی امن در تمام خانواده‌ها.

راهکارهای کسپرسکی توتال‌سکیوریتی و کسپرسکی‌اینترنت‌سکیوریتی که برای مصرف‌کننده در نظر گرفته شده است شامل ماژولی است برای کنترل فرزندان توسط والدین به منظور محافظت آن‌ها در برابر تهدیدات آنلاین و جلوگیری از هرگونه سایت و برنامه‌هایی با محتویات نامناسب.

لابراتوار کسپرسکی همچنین راهکار Safe Kids را پیشنهاد می‌دهد که به والدین اجازه می‌دهد تا بر تمام اعمال فرزندان در زمان کار آنلاین نظارت داشته باشند و می‌توانند فرزندان خود را بصورت آنلاین در تمام دستگاه‌ها مشاهده و جستجو کنند. این برنامه به والدین گوشزد می‌کند که چه برنامه‌ای نامناسب است و در حال حاضر چه خطری فرزندش را تهدید می‌کند.

منبع: کسپرسکی‌آنلاین
کد مطلب: 44207
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام