۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹

رونمایی از اسنپ‌دراگون

جدیدترین تراشه موبایل چه فرق‌هایی با 820 دارد؟
ایتنا - کمپانی کوآلکوم جدیدترین تراشه خود به نام اسنپ‌دراگون 821 را رونمایی کرد.
رونمایی از اسنپ‌دراگون


به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، این کمپانی مدل ۸۲۱ را به نه جای ۸۲۰ بلکه باهدف آپدیت سیستم‌های موجود طراحی و ساخته است. (یعنی سازندگان می‌توانند سری جدید موبایل‌های مجهز به ۸۲۰ را با ۸۲۱ راهی بازار کنند!)

بالارفتن ۱۰ درصدی پرفورمنس در مدل ۸۲۱ تفاوت اصلی آن با ۸۲۰ گزارش‌شده است که همچنان در بخش معماری از چهار هسته موسوم به kryo بهره می‌برد اما سرعت پردازنده را از ۲.۱۵ گیگاهرتز به ۲.۴ گیگاهرتز ارتقاء داده است.

از سوی دیگر گرافیک آدرنوی ۵۳۰ تعریف‌شده از قبل روی ۸۲۰ روی ۸۲۱ هم نصب‌شده اما کمی سرعت کلاک آن بالاتر رفته است.

کوآلکوم جزییات فنی بیشتری را مطرح نکرده اما سؤال اصلی اینجاست که با بالاتر رفتن سرعت پردازش، این فاکتور چگونه به‌صورت واقعی بر عمر باتری در موبایل تأثیر می‌گذارد؟ هرچند این کمپانی مدعی بهینه شدن عمر باتری روی ۸۲۱ شده است.

از سوی دیگر عدم موفقیت در تراشه ۸۱۰ که منجر به داغ شدن سیستم می‌شد، باعث شد تا سریع‌تر مهاجرت از ۸۱۰ به ۸۲۰ صورت گیرد و هرچند اکنون این بحث فعلاً مطرح نیست، اما باید منتظر شد تا ببینیم کدام‌یک از سازندگان ۸۲۱ را زودتر قبول می‌کنند؟

در حال حاضر روی گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج، شائومی.می ۵، ال.جی جی ۵، اچ.تی.سی ۱۰، سونی اکسپریا ایکس از تراشه اسنپ‌دراگون ۸۲۰ استفاده‌شده و شاید به‌زودی این گوشی‌ها را با ۸۲۱ هم ببینیم.
کد مطلب: 44165
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام