d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - اجرای ترابردپذیری شماره‌های موبایل از امروز
۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۲

اجرای ترابردپذیری شماره‌های موبایل از امروز

ممنوعیت تبلیغاتی یک هفته‌ای اپراتورها
ایتنا- از امروز، بالاخره می‌توانید بین اپراتورها با حفظ اپراتور متبوعتان، در تردد باشید!
اجرای ترابردپذیری شماره‌های موبایل از امروز


طرح ملی ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه که اجازه اثاث‌کشی بین اپراتوری را به مشترکان همراه اول، ایرانسل و دیگر اپراتورها می‌دهد، بالاخره به مرحله اجرای آزمایشی رسید.


به گزارش ایتنا از تسنیم، طرح کشوری ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه که با عنوان MNP در حوزه ارتباطات شناخته می‌شود بالاخره بعد از تأخیرهای بسیار در اجرا که ناشی از ضعف سیستم اپراتورها و مناسب نبودن الگوریتم اجرایی این طرح ناشی بود، قرار است از امروز به صورت آزمایشی اجرا شود.

ترابردپذیری شماره های همراه به صورت آزمایشی و با تعداد مشترکان محدود آغاز می شود تا در صورت بروز مشکلاتی مانند قطع شدن سیم‌کارت قبلی و وصل نشدن سیم‌کارت جدید، اثرات نامطلوب این سرویس دامن‌گیر افراد کمتری باشد.

قرار است در این مرحله از اجرا (آزمایشی)، اطلاع رسانی به مشترکان توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (متولی اجرای این طرح) ظرف یک هفته صورت گیرد و در این مرحله اپراتورها اجازه تبلیغات ندارند.

همانطور که گفته شد این رویکرد به جهت جلوگیری از بالا رفتن حجم تقاضا برای ترابرد خطوط صورت می گیرد تا اگر اپراتورها به مشکلی در اجرا برخوردند، فضای ارتباطات سیار کشور تحت تأثیر قرار نگیرد.

بعد از گذشت این مدت زمان یک هفته ای از اطلاع رسانی رگولاتوری، اپراتورهای موبایل اجازه تبلیغات خواهند یافت و عملا وارد رقابت بر سر جذب مشترکان یکدیگر خواهند شد.

طرح ترابردپذیری شماره های همراه این امکان را به مشترکان موبایل می دهد تا در صورتیکه از خدمات دهی اپراتور خود ناراضی هستند با حفظ شماره به اپراتور دیگری بروند.

این کار در راستای افزایش رقابت بر سر ارائه خدمات باکیفیت و حفظ حقوق مشترکان موبایل صورت می‌گیرد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 44096
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام