۲
۰
plusresetminus
شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۲

اجرای طرح «رجیستری موبایل» تا ۱۲ روز دیگر

ایتنا- با اجرایی شدن طرح رجیستری، تنها گوشی‌هایی که از طریق گمرک و به طور رسمی وارد کشور شده‌اند، قادر به فعالیت خواهند بود.
اجرای طرح «رجیستری موبایل» تا ۱۲ روز دیگر


مدیرکل ستادمبارزه با قاچاق کالا و ارز از اجرایی شدن طرح رجیستری موبایل تا اول مرداد ماه خبر داد و گفت: پس از اجرای این طرح، موبایل قاچاقی که قیمت امروز آن ۲ میلیون تومان است، نهایتاً به قیمت ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش خواهد شد.


به گزارش ایتنا از تسنیم عباس نخعی با اشاره به سرانجام طرح «رجیستری موبایل» برای برخورد با قاچاق موبایل در کشور اظهار داشت: به دنبال برنامه ریزی‌های انجام شده برای اجرایی کردن طرح رجیستری موبایل، دولت در خرداد ماه، اقدام به ارائه یک فرصت دو ماهه برای اجرایی کردن این طرح کرد و قرار است تا اول مرداد ماه، این طرح در سراسر کشور به اجرا درآید.

وی افزود: در حال حاضر جلساتی به منظور هماهنگی‌های نهایی و تنظیم پروتکل‌های اجرایی این طرح در وزارت ارتباطات در حال برگزاری است و کمیته ویژه‌ای متشکل از نمایندگان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت ارتباطات و وزارت صنعت، معدن و تجارت، در جلساتی فشرده که ۳ بار در هفته برگزار می‌شود، فرآیند نهایی عملیاتی کردن این طرح را برنامه‌ریزی می‌کنند.

مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالای هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: در حال حاضر اطلاعات تمامی گوشی‌های موبایل وارداتی در سامانه‌های گمرک در حال ثبت است و بانک اطلاعاتی مربوطه نیز تکمیل شده است؛ همچنین سامانه دیگری که برای این طرح نیاز بود نیز طراحی شده و در حال بهره‌برداری از آن هستیم و اجرایی شدن این طرح، قطعاً تا اول مرداد ماه انجام خواهد شد.

نخعی با بیان اینکه این جلسات برای آخرین هماهنگی‌ها است تا به محض صدور فرمان اجرای این طرح، اپراتورهای تلفن همراه، اجرای طرح مذکور را کلید بزنند، افزود: بر اساس دستور معاون اول رئیس جمهور، باید این طرح هرچه سریعتر به مرحله بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: در صورت اجرای این طرح، تنها گوشی‌های تلفن‌ همراهی که از مبادی رسمی گمرکات وارد کشور شده، قادر به ارائه خدمات ارتباطی خواهند بود و سایر موبایل‌هایی که از مبادی غیر از گمرکات وارد کشور می‌شوند به دلیل آنکه هیچ گونه خدمات مخابراتی بر روی آن‌ها امکان‌پذیر نیست، کاملاً بی ارزش خواهند بود؛ به عنوان مثال پس از اجرای این طرح، موبایل قاچاقی که قیمت امروز آن ۲ میلیون تومان است، نهایتاً به قیمت ۲۰۰ هزار تومان آن هم به دلیل قطعات سخت‌افزاری آن، ارزش خواهد داشت.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 44052
نام شما
آدرس ايميل شما


محمد علی
feedback
Iran, Islamic Republic of
دوستان کسی اطلاعی داره ک گوشی هایی ک ب صورت سفارشی از چین خریداری میشه و توسط اداره پست تحویل میگیریم رجیستری میشوند یا خیر؟
اگه رجیستری نشوند ک همه از کار می افتند ک.
احمد
feedback
Iran, Islamic Republic of
عزیز دل
تمامی گوشی ها من جمله گوشی های چینی یا امریکایی یا .... اگر از طریق پست یا از راه کمرگ وارد کشور شده باشند چه قبل از اجرای طرح چه بعد از اجرای طرح فعال خواهند شد.

یادآوری می کنم که همه گوشی هایی که تا الان چه با گمرک چه قاچاق وارد شدند و روشن شدند (سیم کارت داخلشون رفته) فعال باقی می مانند

این طرح برای گوشی هایی است که از بعد از اجرا شدن این طرح فعال می شوند تا جلوی قاچاق را بگیرند
طرح خوبی است ولی یک اشکال دارد و آن اینکه » در دفعه قبلی که در زمان احمدی نژاد این طرح اجرا شد دوستان موبایلی رجستر گوشی های ارزان قیمتی که با گمرک وارد شدند را برای گوشی های گران قیمت قاچاق وارد می کردند و اینگونه قانون را دور میزدند.

اگر کسی از نزدیکان مسولین این متن را می خواند به گوش شان برساند که حتما باید جلوی این راه دزدی و دور زدن قانون را بگیرند.
با احترام.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام