۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۲

سایت ترابردپذیری راه‌اندازی شد

ایتنا- ترابرد پذیری امکان استفاده از خدمات اپراتورهای مختلف را می‌دهند.
سایت ترابردپذیری راه‌اندازی شد


همزمان با نزدیک شدن به اجرای زمان طرح ترابردپذیری ( MNP ) سایت اطلاع‌رسانی ترابرد راه‌اندازی شد هرچند که هنوز نسبت این سایت با طرح مذکور مشخص نیست.


به گزارش ایتنا از تسنیم، سایت ترابردپذیری اطلاعات کاملی از مفهوم ترابرد، قوانین و مقررات، جزییات اجرا، دانشنامه و … را در خود جای داده و مشترکان می‌توانند تازه‌ترین اطلاعات درباره این طرح و چگونگی اجرای آن را در این سایت به آدرس www.tarabord.org مشاهده کنند هرچند که هنوز نسبت این سایت با طرح مذکور مشخص نیست.

همچنین تحلیل‌های کارشناسی از مدل اجرای این طرح ملی برای کمک به انتخاب و تصمیم مناسب مشترکان در سایت قرار گرفته است.

طرح ملی ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه جهت افزایش رقابت و دادن حق انتخاب به مشترکان موبایل قرار بود سال گذشته اجرایی شود اما در عمل با مشکلاتی روبرو شد که پیاده‌سازی آن را با تأخیر مواجه کرد.

بعد از آن نیز قرار شد تا طبق وعده مسئولان اجرایی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات این طرح ۲۷ اردیبهشت ماه سال جاری به مرحله اجرا برسد اما باز هم به دلیل مشکلات فنی اپراتورها به تأخیر افتاد.

اجرای MNP یا Mobile number portability موجب می‌شود مشترکان یک اپراتور بتوانند با حفظ شماره به اپراتوری دیگر بروند.

"اصول حاکم بر ارائه خدمات ترابرد‌پذیری شماره‌های تلفن همراه" که قرار است برای نخستین بار در کشور اجرایی شود در جلسه ۱۸۹ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوب شد.

جالب است بعد این همه مدت تأخیر در اجرای این طرح ملی، در حال حاضر هم روی سایت مربوط به ترابردپذیری عنوان شده است:
"در روزهای اخیر شاهد تغییرات مختلفی در فرایند و نحوه اجرای فرایند ترابردپذیری بوده‌ایم. از طرفی انجام این طرح بارها به تاخیر افتاده است. از این‌رو تصمیم گرفتیم تا زمان اجرای نهایی طرح ترابردپذیری از معرفی فرایند خودداری کنیم تا مخاطان محترم را ناخواسته به اشتباه نیندازیم."

منبع: تسنیم
کد مطلب: 43967
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام