۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۹
بعد از صحبت‌های واعظی انجام شد

تاکید نمایندگان بر لزوم نظارت بر فضای مجازی

ایتنا- برخی از نمایندگان مجلس بعد از اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر لزوم نظارت بر فضای مجازی به عنوان یک اولویت کاری این وزارت خانه تاکید کردند.
تاکید نمایندگان بر لزوم نظارت بر فضای مجازی


به گزارش ایتنا از ایسنا، هادی قوامی نماینده اسفراین بعد از گزارش وزیر ارتباطات در جلسه علنی امروز (یکشنبه) ضمن قدردانی از تحولات بزرگ در این وزارت خانه بر لزوم نگاه جدی مسئولان برای رفع مشکلات جدی در این حوزه تاکید کرد و گفت: در حال حاضر سرعت اینترنت به رغم اقدامات انجام شده بسیار پایین است به طوری که در بسیاری از موارد امکان استفاده از آن وجود ندارد و باید سرمایه‌گذاری بیشتری در این حوزه انجام شود.

وی اجرای دولت الکترونیکی را یکی از اولویت‌های مهم دولت در طول پنج سال آینده دانست و گفت: با اجرای دولت الکترونیک تولید ملی افزایش پیدا می‌کند بلکه ۵۰ درصد درآمدها به همان استان اجرا کننده دولت الکترونیک بر می‌گردد.

نظر افضلی نماینده نهبندان نیز با انتقاد از عدم آنتن دهی مناسب در برخی روستاها برای تماشای تلویزیون گفت: مردم در بسیاری از روستاهای حوزه انتخابیه بنده از تماشای تلویزیون محروم هستند به همین دلیل مجبور به دیدن شبکه‌های ماهواره‌ای می‌شوند و ماهواره‌ها نیز جمع‌آوری شده و امکان دیدن این شبکه‌ها نیز وجود ندارد.

وی گفت‌: از طرف دیگر آنتن‌دهی نامناسب تلفن همراه در بسیاری از روستاها باعث شده که در مواقع اضطراری مردم نتوانند از تلفن همراه استفاده کنند که لازم است به این موضوع رسیدگی شود.

محمد حسن نژاد نماینده مرند و جلفا نیز در سخنانی با انتقاد از پایین بودن سرعت اینترنت حتی نسبت به افغانستان و عراق نیز گفت: در چنین شرایطی هزینه استفاده از اینترنت در مقایسه با کشورهای پیشرفته دنیا بسیار بالا است که باید این موضوع پیگیری قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم ارائه برنامه‌های وزارت ارتباطات درباره انحصاری شدن واردات پهنای باند گفت: در حال حاضر آنتن دهی در مرزها باعث بروز اختلالاتی در شبکه‌های داخلی شده که باعث بدبینی مردم شده است.

وی هم‌چنین تاکید کرد: باید دولت تدابیری در مورد جلوگیری از برخی تخلفات در فضای مجازی به خصوص در مورد اخلاقی بیندیشد.

همایون هاشمی نماینده شاهین دژ و تکاب نیز در سخنانی با تاکید بر لزوم داشتن نگاه فرهنگی در وزارت ارتباطات گفت:‌ آسیب‌های ناشی از توسعه اینترنت و شبکه‌های مجازی ویران کننده است و باید این وزارت خانه در موضوع توسعه فرهنگی و اخلاقی نیز هزینه کند. برای رسیدن به این مهم لازم است وزیر ارتباطات معاون فرهنگی داشته باشد.

وی بر لزوم نظارت بر فضای مجازی به عنوان یک اولویت کاری وزارت ارتباطات تاکید کرد.
کد مطلب: 43939
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام