۰
plusresetminus
شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۷

سکوت اپراتور درمورد افشای اطلاعات مشترکان

ورود پلیس فتا به موضوع
ایتنا- ربات تلگرامی حادثه آفرید و اطلاعات کابران اپراتور دوم را افشا کرد! اما اپراتور سکوت اختیار کرده است!
سکوت اپراتور درمورد افشای اطلاعات مشترکان


با گذشت حدود ۲ روز از افشای اطلاعات مشترکان یک اپراتور موبایل، این اپراتور همچنان در سکوت به سر می برد و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مقام پاسخگویی در خصوص این اتفاق برآمده است.


به گزارش ایتنا از مهر، حدود ۲ روز است که اطلاعات برخی مشترکان یک اپراتور تلفن همراه به دلیل هک بانک اطلاعاتی (دیتابیس) این اپراتور، به سرقت رفته است و این اطلاعات توسط یک روبات تلگرامی که توسط هکرها ساخته شده، ارائه می‌شود.

این ربات با اتصال به دیتابیس اپراتور این امکان را به افراد می‌دهد که با دادن شماره موردنظر، تمامی مشخصات دارنده شماره و هویت وی را مشاهده کنند.

با وجودی که افشای اطلاعات هویتی این مشترکان موبایل که گفته می‌شود حدود ۲۰ میلیون شماره را دربرمی‌گیرد، حریم خصوصی آنها را به خطر انداخته اما تاکنون اپراتور، پاسخی رسمی در این زمینه اعلام نکرده و پاسخگوی رسانه‌ها نیست.

این درحالی است که روز گذشته وزارت ارتباطات در مقام پاسخ به این موضوع برآمده و اعلام کرد که به دستور وزیر ارتباطات این ربات مسدود شده و این وزارتخانه پیگیر این موضوع است. اما با این حال این ربات تلگرامی امروز مجددا به کار افتاده و به افشای اطلاعات مشترکان می‌پردازد.

پیگیری‌ها از ورود پلیس فتا به این عرصه حکایت دارد و گفته می‌شود اپراتور با همکاری پلیس فتا در حال پیگیری این موضوع است.

پیش از این و حدود ۳ سال پیش نیز گفته شده بود که اطلاعات مشترکان این اپراتور لو رفته است.
کد مطلب: 43915
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام