۰
plusresetminus
شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۹

ماهواره چین در مدار زمین قرار گرفت

ایتنا - چین در راستای توسعه برنامه‌های فضایی خود یک فروند از ماهواره‌های مربوط به آزمایش‌های زیست‌محیطی را با موفقیت به مدار زمین پرتاب کرد.
ماهواره چین در مدار زمین قرار گرفت


تلویزیون مرکزی چین روز چهارشنبه با پخش تصاویر مربوط به این آزمایش گزارش کرد که ماهواره مذکور ساعت ۱۱:۲۱ دقیقه امروز به وقت محلی پرتاب شده است.
ماهواره مدل «شی‌جیان‌۱۶» چین که از سال‌ها قبل برای مصارف علمی و فنی مورداستفاده بوده است، با یک فروند راکت «لانگ‌مارچ‌۴‌بی» ساخت متخصصان داخلی این کشور به فضا پرتاب شد.

بنا بر گزارش مذکور ماهواره از مرکز پرتاب ماهواره‌ای «جیو چوان» در استان «گانسو» واقع در شمال غرب چین به آسمان به فضا فرستاده شد.
چین اولین بار ماهواره «شی‌جیان‌۱۶» را که برای ارزیابی‌های محیط زیستی و همچنین آزمایش‌های فنی مورد استفاده قرار می‌گیرد در اکتبر سال ۲۰۱۳ میلادی در مدار زمین قرار داد.

این ماهواره در شرایطی پرتاب می‌شود که چین این هفته برای اولین بار نسل جدید موشک «لانگ‌مارچ‌۷» را با موفقیت به فضا پرتاب کرده بود.
با این حساب این دویست‌وسی‌و‌یکمین بار است که چین برای پرتاب‌های فضایی و ماهواره‌ای خود از راکت «لانگ‌مارچ» استفاده می‌کند.

چین که برنامه فضایی پرهزینه‌اش را نماد ظهور خود در بین قدرت‌های جهان تلقی می‌کند، در سال گذشته میلادی (۲۰۱۵)، ۱۹ ماموریت فضایی انجام داد.
این کشور که تاکنون در راستای توسعه فناوری فضایی خود بالغ بر ۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده، قصد دارد در سال جاری میلادی (۲۰۱۶) بیش از ۲۰ ماموریت فضایی انجام دهد.
کد مطلب: 43902
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام