۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷

وزارت ارشاد مجوز فعالیت رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی را می‌دهد

ایتنا- دبیرشورای عالی فضای مجازی: کسانی‌که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت رسانه‌ای دارند باید خود را برای اخذ مجوز از این شورا آماده کنند.
وزارت ارشاد مجوز فعالیت رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی را می‌دهد


رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: مجوزهایی که برای فعالیت‌های رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی می‌دهیم مانند مجوز سایر رسانه‌ها و با وزارت ارشاد است.


به گزارش ایتنا از تسنیم، دبیرشورای عالی فضای مجازی روز گذشته اشاره‌ای به برنامه‌های این نهاد برای ساماندهی فعالیت‌های حوزه رسانه‌ای در عرصه مجازی داشت و اظهار کرد: کسانیکه در شبکه‌های اجتماعی فعالیت رسانه‌ای دارند باید خود را برای اخذ مجوز از این شورا آماده کنند.

ابوالحسن فیروزآبادی با بیان اینکه تلاش می‌شود فعالیت رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی ضابطه‌مند شود، اظهار کرد: برهمین اساس کسانیکه در این شبکه‌ها فعالیت رسانه‌ای دارند باید بزودی خود را برای دریافت مجوز آماده کنند.

وی رعایت الزامات دینی، اخلاقی و قانونی را برای فعالیت شبکه‌های اجتماعی ضروری دانست و خاطرنشان کرد: رسانه‌های داخلی چه در بخش مکتوب و چه در بخش صوتی و تصویری تاکنون پایبندی خود را به این الزامات نشان داده‌اند.

حال وی در ارتباط با جزییات چنین طرحی برای ضابطه‌مند کردن فعالیت‌های رسانه‌ای گفته است که لازم هست چنین کاری در جهت ساماندهی اصالت - صحت اخبار و صیانت از حریم خصوصی مردم اجرایی شود.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی خاطر نشان کرد: کسانیکه به صورت رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی به پخش اطلاعات اقدام می‌کنند، باید مسئولیت بپذیرند و قاعدتا برای این مسئولیت‌پذیری باید نسبت به اخذ مجوز اقدام کنند.

فیروزآبادی تصریح کرد: این مجوز مانند سایر رسانه‌ها و با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.

وی افزود: ما در مرکز ملی فضای مجازی در حال تدوین اصول آن هستیم.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 43828
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
بله حتما میایم خودمون رو معرفی میکنیم و اسم و فامیل و ادرس و شماره تلفن و همه چیمونو تقدیمتون میکنیم تا فردا جیکمون درومد یا انتقادی کردیم یا حرفی زدیم که به مذاقتون خوش نیومد فورا نفوذی و فتنه‌گر و عضو فلان شبکه وابسته به استکبار و بازداشت و ده بیست سال حبس!؟ حالا محل ثبت نام دقیقا کجاست بدوییم بیایم خدمتتون؟
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است