۰
plusresetminus
چهارشنبه ۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۱

هک شدن 1500 اکانت دانشگاه کمبریج

ایتنا - آدرس ایمیل و کلمه عبور حدود ۱۵۰۰ نفر در دانشگاه کمبریج هک شده و به‌صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شده‌اند.
هک شدن 1500 اکانت دانشگاه کمبریج


به تازگی نشانی ایمیل و کلمه عبور حدود ۱۵۰۰ نفر در دانشگاه کمبریج هک شده و به‌صورت آنلاین در فضای وب منتشر شده است. این اتفاق به عنوان یک خبر جدی در حوزه امنیتی تلقی شده است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر، انتشار این خبر نشان از گسترش حملات سایبری به مراکز آموزش دارد و به همین دلیل، ضرورت آماده‌سازی مراکز دانشگاهی و پیشگیری در این موارد را مورد تاکید قرار می‌دهد.

مطابق این گزارش، حمله هکری مزبوز، کاربران مدارس کمبریج را تحت‌تاثیر قرار داده و در روند فعالیت دانشگاه ایجاد اختلال نموده است.
ویل گریفیتس، مدیر پروژه کلاسیک مدارس کمبریج گفت که اطلاعات منتشر شده، بخشی از اطلاعات کالج‌های زیر نظر این دانشگاه بوده است.


گریفیتس با تایید هک و درز اطلاعات گفت: «در حال حاضر مجموعه‌‌ در دست ارتقاء می‌باشد و هرچند مورد حمله قرار گرفته،‌اما تمهیداتی برای جلوگیری از تکرار آن اندیشیده شده است.»

او ادامه ادامه داد: «این یک سیستم بسیار قدیمی است که از سال ۲۰۰۴/۵ در حال اجرا می‌باشد. ما به وضوح نیاز داریم که آن را به‌روزرسانی کنیم و همین حالا نیز درحال انجام همین کار هستیم. ما تا زمانی که بتوانیم آن را بهبود بخشیده و امن کنیم، فقط بصورت آفلاین از آن استفاده می‌کنیم.»
البته وی به مشکلاتی از جمله زبان قدیمی مسلط بر این سیستم یاد کرده که کار ارتقاء، امن‌سازی و راه‌اندازی دوباره آن را به مراتب دشوارتر می‌ُازد.

به عنوان نکته آخر، اگر شما احیانا ایمیلی از طرف دانشگاه کمبریج دریافت کرده‌اید، فورا دست به کار شده و ایمیل خود را تغییر دهید.
 
کد مطلب: 43788
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است