۱
۰
plusresetminus
شنبه ۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹

اذعان اپل به عدم رمزگذاری عمدی هسته اصلی سیستم عامل آی.او.اس

ایتنا - زمانی که اپل نسخه پیش‌نمایش سیستم‌عامل iOS 10 را در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان خود عرضه کرد، بسیاری از متخصصان از عدم رمزگذاری هسته اصلی این سیستم‌عامل شگفت‌زده شدند.
اذعان اپل به عدم رمزگذاری عمدی هسته اصلی سیستم عامل آی.او.اس


به گزارش ایتنا از فارس، اپل هدف از این کار را ارتقا و بهینه‌سازی عملکرد سیستم‌عامل بدون به خطر افتادن امنیت کاربران اعلام کرد. اما همه کارشناسان امنیتی در این زمینه با شرکت مذکور هم عقیده نبوده و استدلال یادشده را نپذیرفتند.


اپل قبلا در زمان عرضه نسخه‌های آزمایشی iOS آن‌ها را رمزگذاری می کرد و با این کار توسعه‌دهندگان و محققان به جزئیات کدنویسی سیستم‌عامل مذکور دسترسی نداشتند، اما حالا این شرکت از رمزگذاری iOS 10 خودداری کرده تا برنامه‌نویسان اطلاعات بیشتری از امکانات و قابلیت‌های سیستم‌عامل جدید اپل به دست آورند.


هسته اصلی iOS 10 وظیفه مدیریت امور امنیتی و محدودیت‌های موجود بر سر راه دسترسی به برنامه‌های آیفون و آیپد و سخت‌افزارهای آن را بر عهده دارد و لذا بخشی حیاتی از سیستم‌عامل محسوب می‌شود.

اگر چه عدم رمزگذاری هسته اصلی iOS 10 می تواند نگران‌کننده باشد، اما این امر لزوما به معنای عدم امنیت سیستم‌عامل یادشده نخواهد بود. در حال حاضر برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان می‌توانند برای اولین بار به کدهای هسته اصلی سیستم‌عامل iOS 10 دسترسی داشته باشند و با سرعت بیشتری حفره‌های امنیتی آن را کشف کنند. اما ممکن است این امر به سواستفاده هکرها و ویروس‌نویسان هم منجر شود و باید دید اپل در این زمینه چه تدبیری اندیشیده است.
کد مطلب: 43772
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
بابا اعتراف کنید با سیا و پنتاگون همکاری میکنید خیال همه رو راحت کنید دیگه!!! این همه بهانه آوردن نداره که
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای