۰
plusresetminus
شنبه ۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵

استفاده از بازی ویدئویی"تمدن" در کلاس‌های درس

ایتنا - بازی استراتژیک تمدن از این پس در کلاس‌های درس دبیرستان‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در این بازی کاربران به منظور ایجاد و توسعه امپراطوری‌های مختلف تلاش می‌کنند.
استفاده از بازی ویدئویی"تمدن" در کلاس‌های درس


به گزارش ایتنا از فارس، شرکت نرم افزاری Take-Two Interactive می گوید بازی Civilization V که در میان نسخه های مختلف این بازی بیشترین میزان محبوبیت را دارد را به دبیرستان‌های مختلف در آمریکا و کانادا اهدا می‌کند تا از آن استفاده آموزشی به عمل آید. البته نسخه‌های اهدایی برای سازگار شدن با نیازهای آموزشی مدارس دچار تغییراتی خواهند شد.


بازی تمدن یا Civilization یکی از بازی‌های استراتژی پرطرفدار در ۲۵ سال اخیر بوده است. این اولین بار نیست که تلاش می‌شود از یک بازی ویدئویی استفاده آموزشی به عمل آید. یکی از اولین بازی‌هایی که به این منظور به کار گرفته شد Oregon Trail بود و احتمالا پرکاربردترین بازی ویدئویی در کلاس‌های درس Minecraft بوده که توسط مایکروسافت تولید شده است.

کاربران بازی تمدن باید برای حفظ و ارتقای امپراطوری‌های خود تصمیم‌های مهم و حساسی را در حوزه اقتصاد، دیپلماسی، فرهنگ، نبرد و جنگاوری و غیره بگیرند. تاکنون بیش از ۳۴ میلیون نسخه از این بازی در سراسر جهان به فروش رفته است.

در نسخه آموزشی بازی تمدن که CivilizationEDU نام دارد هم دانش‌آموزان باید مرزهای امپراطوری خود را توسعه دهند، امری که ممکن است به قیمت جنگ با دیگر امپراطوری‌ها تمام شود. اما در این نسخه از بازی ابزاری برای ارزیابی تفکر انتقادی دانش‌آموزان هم پیش‌بینی شده است. انتظار می‌رود استفاده آموزشی از این بازی تا سال ۲۰۱۷ آغاز شود.

امکانات آخرین نسخه از این بازی به شرح زیر است:
امپراتوری‌های قابل گسترش (Expansive Empires): از این پس کاربر این بازی می‌تواند امپراتوری خود را به شکلی کاملا متفاوت با قبل گسترش دهد؛ هر شهر حالا از چند بخش تشکیل شده و می‌توان با شخصی‌سازی این بخش‌ها، بهترین استفاده را از منابع محلی برد.

تحقیق موثر (Active Research): با استفاده از امتیازات خاصی که با نام Boost شناخته می‌شوند، می‌توانید روند تکامل تمدن‌تان را در تاریخ سرعت ببخشید. برای دستیابی به این امتیازات می‌توان به نیروهایی را برای جستجو و توسعه مناطق تحت تملک خود و یا برای کشف فرهنگ‌های جدید اعزام نمود.

دیپلماسی پویا (Dynamic Diplomacy): نحوه تعامل با دیگر تمدن‌ها در طول بازی تغییر می‌کند؛ از همان لحظه که بازی آغاز می‌شود و جدال میان طرفین در بیشترین حد خود است تا اواخر بازی که مذاکره و تفاهم به امری حیاتی بدل می‌شود.

ادغام واحدهای نظامی (Combined Arms): با گسترش یافتن قابلیت یک واحد نظامی در هر کاشی از محیط، حالا می‌توان واحدهای پشتیبان را با دیگر واحدها ادغام کرد؛ برای مثال می‌توان واحدهای ضدتانک را با سربازان پیاده‌نظام، یا جنگجویان را با مهاجران ادغام نمود.

بخش چندنفره ارتقایافته (Enhanced MultiPlayer): علاوه بر حالت‌های چندنفره سنتی، از این پس می‌توان با دوستان به شکلی متفاوت رقابت یا همکاری کرد.

تمدنی برای تمام بازیکنان (A Civ For All Players): بازی Civilization VI به کاربران حرفه‌ای اجازه می‌دهد تا از راه‌های جدید، تمدن خود را بنا کنند. در همین حال، سیستم آموزشی بازی از نو طراحی‌ شده تا بازیکنان جدید هم بتوانند با مفاهیم عمیق بازی Civilization آشنا شده و به راحتی راهشان به سمت پیروزی را باز کنند.
کد مطلب: 43770
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر