d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - شلیک مایکروسافت به قلب گوگل کروم
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۸

شلیک مایکروسافت به قلب گوگل کروم

ایتنا - جنگ میان مایکروسافت و گوگل به این زودی‌ها قرار نیست پایان یابد و نکته جالب آن‌که با عرضه مرورگر جدید Edge از سوی شرکت مایکروسافت، حوزه جدیدی برای رقابت نیز پدید آمده است.
شلیک مایکروسافت به قلب گوگل کروم


آن‌گونه که به نظر می‌رسد جنگ میان مایکروسافت و گوگل به این زودی‌ها قرار نیست پایان یابد و نکته جالب آن‌که با عرضه مرورگر جدید Edge از سوی شرکت مایکروسافت، حوزه جدیدی برای رقابت نیز پدید آمده است. اینبار مایکروسافت مستقیما گلوله‌ای را به قلب گوگل کروم شلیک کرده است و گفته که این مرورگر بر روی دستگاه‌های مجهز به ویندوز منجر به تخلیه فوری باتری میشود.


به گزارش ایتنا از بانکداری‌الکترونیک، مایکروسافت اخیرا اقدام به انجام یک آزمایش کرده است که طی آن مرورگرهای محبوب گوگل‌کروم، فایرفاکس، اپرا و البته مرورگر خود این شرکت یعنی Edge در آن مورد بررسی قرار گرفته اند و نتیجه آزمایش آن است که کاربران گوگل کروم مجبور هستند تا دستگاه‌های خود را بیشتر از کاربران Edge شارژ کنند!

مایکروسافت با انتشار ویدئویی در شبکه یوتیوب این سوال را مطرح کرده است که چه بر سر دستگاه‌های مختلف که از مرورگرهای متفاوت استفاده میکنند می‌آید؟ پاسخ تیم مایکروسافت این است که باتری دستگاه‌هایی که از مرورگر Edge استفاده می‌کنند، ۷۰ درصد بیشتر از گوگل کروم، ۴۳ درصد بیشتر از فایرفاکس و ۱۷ درصد بیشتر از اپرا دوام می‌آورد.

تماشا کنید: مایکروسافت ماشه جنگ مرورگرها را کشید / گوگل کروم باتری دستگاه شما را می خورد!

در ویدئویی که منتشر شده است نشان داده میشود که دستگاه‌های مورد آزمایش که همگی سرفیس‌بوک مایکروسافت هستند، هرکدام از یک مرورگر برای استریم کردن یک ویدئوی مشابه استفاده میکنند که تا زمان خالی شدن باتری ادامه پیدا میکند.

دستگاهی که از مرورگر کروم استفاده میکند در حدود ۴ ساعت و ۲۰ دقیقه دوام می آورد، فایرفاکس با بیش از ۵ ساعت در جایگاه بعدی قرار دارد، اپرا با ببیش از ۶ ساعت بهتر از فایرفاکس و کروم عمل کرده است و قهرمان این آزمایش مرورگر Edge مایکروسافت است که با ۷ ساعت و ۲۲ دقیقه از هر سه مرورگر دیگر عملکرد بهتری دارد.

مایکروسافت همچنین نشان داده است که مرورگر کروم، اپرا و فایرفاکس هر سه در فرایندهایی نظیر باز کردن وب‌سایت‌ها، خواندن مطالب و باز کردن تب‌های جدید مصرف بیشتری از مرورگر Edge دارند. برای اثبات این مدعا این شرکت اقدام به انتشار داده‌های دور ستجی از میلیون‌ها دستگاه مجهز به ویندوز ۱۰ کرده است که نشان میدهد مرورگر Edge و فایرفاکس هر دو مصرف بهینه‌تری در انرژی نسبت به گوگل کروم دارند:

تماشا کنید: مایکروسافت ماشه جنگ مرورگرها را کشید / گوگل کروم باتری دستگاه شما را میخورد!

در حالی که هم آزمایش ویدئویی و هم داده‌های منتشر شده توسط مایکروسافت نشان می‌دهد که قطعا Edge وضعیت بهتری در مصرف انرژی دارد، و به این وسیله خواهان ترغیب کاربران به استفاده از آن است، اما هنوز این مرورگر کاستی‌های زیادی دارداز جمله افزونه‌ها که هنوز در این مرورگر قابل استفاده نبوده و قرار است در بروزرسانی سالگرد ویندوز ۱۰ به Edge اضافه شوند.
منبع: بانکداری‌الکترونیک
کد مطلب: 43734
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام