۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶

هند درها را روی اپل باز کرد

ایتنا- بازشدن درهای هند با جمعیتی میلیاردی به روی کمپانی معظم اپل، موفقیتی بزرگ برای این غول فناوری محسوب می‌شود.
هند درها را روی اپل باز کرد


شرکت اپل با توجه به قوانین جدید سرمایه‌گذاری برای فروشندگان خارجی می‌تواند اولین فروشگاه خود را در هند باز کرده و سرانجام تولید انبوه را در این کشور آغاز کند.


به گزارش ایتنا از ایسنا به نقل از رویترز، قوانین جدید در هند، فروشندگان خارجی را برای سه سال از قانونی که پیش از این بود مبنی بر لزوم فروش حداقل ۳۰ درصد از محصولات محلی هند، معاف کرده است.

این موضوع به اپل که در حال حاضر آیفون، مک، آیپد و محصولات خود را از طریق نمایندگان فروش می‌فروشد اجازه می‌دهد فروشگاه‌های خود را در هند برپا کند و به عدم اطمینان این شرکت کالیفرنیایی درباره گواهی برای برپایی فروشگاه‌هایش پایان می‌دهد.

هند با انتظار افزایش بیش از ۲۵ درصدی در سال جاری، سریع‌ترین رشد را در بازار گوشی‌های هوشمند در جهان دارد. برای اپل که کمتر از دو درصد سهام بازار گوشی‌های هوشمند را در کشورش داشته، کسب آثار فروش در هند در زمانی که میزان رشدش در چین و آمریکا متوقف شده، بسیار مهم است.

تحلیل‌گران معتقدند باز کردن درها برای فروشندگی به روی اپل می‌تواند به نگاه این شرکت به هند در جایگاه یک مقصد برای تولید منجر شود. هند در حال رایزنی با اپل است تا تولید انبوه را در این کشور آغاز کند و از این طریق نارندا مودی –نخست وزیر هند- به بخشی از دستور کار خود مبنی بر وارد کردن تولیدات خارجی به هند برای ایجاد میلیون‌ها شغل جامه عمل بپوشاند.

این تعهدها یک ماه پس از اینکه تیم کوک -مدیرعامل اپل- به هند رفت تا نارندا مودی را ملاقات کرده و درباره برنامه‌های اپل برای فروشندگی و تولید در هند گفت‌وگو کند، صورت گرفت.
کد مطلب: 43725
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام