d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - آغاز مهاجرت به نسل پنجم خدمات تلفن همراه در آمریکا
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۷

آغاز مهاجرت به نسل پنجم خدمات تلفن همراه در آمریکا

ایتنا-تام ویلر رییس کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا روز گذشته از اختصاص قطعی طیف فرکانسی برای ارائه خدمات نسل پنجم تلفن همراه خبر داد.
آغاز مهاجرت به نسل پنجم خدمات تلفن همراه در آمریکا


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از هیل، وی در سخنرانی خود در باشگاه ملی مطبوعات آمریکا استفاده از خدمات نسل پنجم تلفن همراه را با توجه به شرایط جهان درهم تنیده امروز یک ضرورت ملی توصیف کرد و وضع قوانین جدید برای استفاده از خدمات نسل پنجم تلفن همراه را در همین راستا دانست.


باند فرکانسی در نظر گرفته شده برای ارائه خدمات نسل پنجم تلفن همراه ۱۴ گیگاهرتز است. البته ممکن است از طیف ۲۰۰ مگاهرتزی هم برای تسهیل خدمات کمک گرفته شود. رای گیری در این زمینه سه هفته دیگر صورت می گیرد.

ارائه این خدمات سرعت دسترسی به سرویس‌های چندرسانه‌ای و فوق سریع را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می‌دهد و اجرای طرح‌های مختلفی را ممکن می‌کند. افزایش سرعت بالاآمدن وب سایت‌ها، ارتقای خدمات تماس تلفنی اینترنتی، کاهش تاخیر انتقال داده در شبکه‌های بی‌سیم به ۱۰ میلی ثانیه از جمله مزایای استفاده از خدمات نسل پنجم تلفن همراه است.

پیش از این برخی شرکت‌های بزرگ فناوری مانند ای.تی.اند.تی، وریزون، گوگل و فیس بوک بررسی‌های خود برای ارائه خدمات نسل پنجم تلفن همراه را آغاز کرده بودند. AT&T می‌گوید سرعت انتقال داده در شبکه‌های نسل پنجم ۱۰ گیگابیت در ثانیه است و اینتل هم در حال طراحی سخت افزارهای خاصی برای تسهیل ارائه خدمات بر بستر 5G است.
کد مطلب: 43710
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام