۰
plusresetminus
سه شنبه ۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹

روبات مهربان چینی در راه بازار

ایتنا- Domgy حتی می‌تواند غر بزند و اعضای خانواده شما را بشناسد!
روبات مهربان چینی در راه بازار


امروزه در اقصی نقاط دنیا هر روز روبات‌هایی با قابلیت‌های جدید رونمایی می‌شود در همین راستا بتازگی یک روبات حیوان خانگی که شبیه به سگ است از سوی یک شرکت چینی (ROOBO) رونمایی شده است. نام این روبات Domgy به معنای یک دوست خانوادگی است که خانه را برای اعضای خانواده پر از تفریح و شادی می‌کند.


این روبات برخلاف دیگر نمونه‌های قبلی که در جهان ساخته شده است روی چهار دست و پا حرکت نمی‌کند بلکه حرکت آن چرخشی است. Domgy براحتی می‌تواند روی موانع طبیعی مانند زمین ناهموار و شیبدار نیز حرکت کند و وقتی شارژ آن رو به اتمام است، به طور خودکار خود را به دستگاه شارژ متصل کند. این روبات می‌تواند ۴ تا ۶ ساعت با یکبار شارژ کار و تا ۵ کیلومتر در ساعت حرکت کند.

صفحه نمایش لمسی این روبات که روی صورت آن قرار دارد، بزرگ است و منو برنامه و تنظیمات روی آن قرار دارد و با تلفن هوشمند نیز قابل کنترل است. از سوی دیگر Domgy دارای چشمانی متحرک است که نه تنها با چرخش آنها می‌تواند شادی، عشق و خندیدن را نشان دهد بلکه می‌تواند غرغر و ناله کرده و در صورت تنه زدن به او فریاد بکشد.Domgy دارای هوش مصنوعی است و می‌تواند اعضای خانواده و چهره آنها را شناسایی کرده و ضمن خوشامدگویی، آنها را طبق قوانین خانه سرگرم کند.

این روبات که در اصل در کره جنوبی طراحی شده است، با دوربین M5 که روی سر او تعبیه شده است می‌تواند چهره اعضای خانواده را از غریبه‌ها تشخیص داده و به عنوان یک «نگهبان خوب» در خانه عمل کند. حتی می‌تواند سگ یا گربه خانگی را در نبود اعضای خانواده نیز سرگرم کند. این روبات این توانایی را دارد که به فرمان کاربر خود بخوابد یا بیدار باشد.

این روبات مهربان می تواند برای سرگرم کردن صاحب خود آواز یا داستان بخواند. گفتنی است کاربران Domgy می‌توانند برحسب علاقه برای این روبات صدای زن یا مرد را انتخاب کنند.برای این روبات هوشمند دوست داشتنی هنوز قیمتی مشخص نشده است اما گویا سازندگان آن تصمیم دارند از سخت افزارهای ارزان برای ساخت این روبات بهره ببرند که قیمت نهایی آن مقرون به صرفه باشد. گفته می‌شود این روبات تا پایان سال ۲۰۱۶ راهی بازار خواهد شد.

منبع: ایران آنلاین
کد مطلب: 43703
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام