۰
plusresetminus
دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱

استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای تشخیص سریع سرطان سینه

ایتنا - فناوری هوش مصنوعی تشخیص سریع برخی بیماری‌های مرگبار و به خصوص سرطان را ساده‌تر کرده است.
استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای تشخیص سریع سرطان سینه


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از انگجت، محققان دانشگاه هاروارد راهی برای آموزش بررسی و مطالعه عکس‌های آسیب‌شناسی یا پاتولوژی به رایانه‌ها یافته‌اند. با این کار می‌توان از رایانه‌ها برای تشخیص احتمال ابتلای یک فرد به سرطان استفاده کرد.

فناوری هوش مصنوعی به رایانه‌ها امکان می‌دهد عکس‌ها، اشیا و نوشته‌های مختلف را درک کنند و لذا می‌توان از این روش برای مشاهده عکس‌های پزشکی و شناسایی توده‌ها و غده‌های سرطانی استفاده کرد.

گروه محققان با ارسال صدها عکس برای رایانه‌های مجهز به فناوری هوش مصنوعی و مشخص کردن سلول‌های سالم و سرطانی در این عکس‌ها به رایانه‌ها امکان دادند تفاوت سلول‌های سالم و آلوده را درک کنند. در ادامه رایانه‌های مذکور توانستند با دقت ۹۲ درصدی سلول‌های سرطانی را از سلول‌های غیرسرطانی تشخیص دهند. پزشکان معمولا این کار را با دقت ۹۶ درصد انجام می‌دهند.

با ترکیب نتایج به‌دست آمده از بررسی پزشکان و بررسی رایانه‌ها شاهد دستیابی به دقت ۹۹.۵ درصد در شناسایی موارد آلودگی به سرطان بوده‌ایم و لذا می‌توان امیدوار بود در آینده بتوانیم از رایانه‌ها برای شناسایی کاملا دقیق سلول‌های آلوده و تصمیم‌گیری مناسب در مورد روش مداوای پزشکی استفاده کنیم.
کد مطلب: 43683
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام