۰
plusresetminus
شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۴

ویکی پدیا برای آقای گزارشگر دردسرساز شد

ایتنا - یک ایرانی به نام امیر دولاب درست پیش از بازی، صفحه ویکی پدیای این استادیوم را دستکاری کرده و نام خود را به عنوان سازنده این استادیوم در ویکی پدیا نوشته بود.


خواندن اطلاعات استادیوم شهر نیس فرانسه از روی سایت ویکی پدیا برای گزارشگر قدیمی فوتبال دردسرساز شد.


به گزارش ایتنا از فناوران، سرهنگ علیرضا علیفر گزارشگر قدیمی فوتبال به روال همیشه در گزارش بازی لهستان و ایرلند شمالی اطلاعات استادیوم شهر نیس فرانسه از جمله نام آرشیتکت این استادیوم را از روی سایت ویکی پدیا خواند. اما مشکل آنجا بود که یک ایرانی به نام امیر دولاب از آنجا که روال تکراری کار این گزارشگر فوتبال را می‌دانست، درست پیش از بازی، صفحه ویکی پدیای این استادیوم را دستکاری کرده و نام خود را به عنوان سازنده این استادیوم در ویکی پدیا نوشته بود.

نکته بامزه‌تر این که این جوان ایرانی پیش از بازی به دوست خود وعده داده بود علیفر این اشتباه تاریخی را مرتکب خواهد شد و اتفاقا این ماجرا هم پیش آمد و فیلم اشتباه علیفر روز گذشته مثل بمب در فضای مجازی صدا کرد.
علیفر در حین جریان بازی پس از اعلام مشخصات محل برگزاری بازی نام سازنده ورزشگاه را دولاب امیر معرفی می‌کند. همین موضوع هم در گروه‌های مختلف تلگرامی روز گذشته دست به دست شد و با عناوین مختلف از روز گذشته از آن استقبال شده است.

علیفر در مورد این اشتباه روز گذشته توضیح داد: من هم این ماجرا را شنیده‌ام و می‌دانم که حسابی در فضای مجازی درباره‌اش حرف می‌زنند و می‌گویند سوتی بزرگ یا اسم‌هایی مثل این. به نظرم اصلا اتفاق عجیب و غریبی نیست. فکر می‌کنم همه گزارشگرهای دیگر دنیا هم برای اینکه بتوانند اطلاعات مربوط به مسابقه‌ای که قرار است گزارش کنند را از سایت‌های مرجع اطلاعاتی در دنیا می‌گیرند. یکی از این منابع سرشناس هم همین ویکی پدیا است. من هم مثل خیلی‌های دیگر از همین طریق اطلاعات را می‌گیرم. خب من عادت دارم که برای هر بازی، اطلاعات مربوط به ورزشگاه را تا حتی مهندس سازنده‌اش بگویم. به هر حال زندگی پر است از تجربه کردن. گاهی یک سری از تجربه‌ها رایگان به دست می آیند، گاهی هم این تجربیات هزینه‌ای دارند.
 
کد مطلب: 43634
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر