۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۹

عکاسی با فرمت راو با سیستم عامل جدید اپل ممکن شد

ایتنا - با از راه رسیدن سیستم عامل iOS 10 در پاییز تهیه تصاویر با فرمت حرفه‌ای RAW با استفاده از آیفون و آیپد ممکن می‌شود.
عکاسی با فرمت راو با سیستم عامل جدید اپل ممکن شد


به گزارش ایتنا از فارس، با استفاده از این فرمت تصاویر را می‌توان با در خام ترین حالت خود تهیه کرد. در قالب فرمت RAW تصاویر فشرده نمی‌شوند و پردازش چندانی روی آن‌ها صورت نمی گیرد. لذا کاربران می‌توانند با انعطاف بیشتری عکس‌های تهیه‌شده با دوربین گوشی را پردازش کنند.


البته مشکل اصلی استفاده از این فرمت حجم بسیار بالای عکس‌ها و تصاویر تهیه‌شده از این طریق است که موجب می‌شود حافظه زیادی از گوشی اشغال شود.

بسیاری از توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان از این تحول در سیستم عامل جدید اپل استقبال کرده‌اند. انتظار می‌رود appهای متعددی نیز بر همین مبنا طراحی شود. البته تهیه عکس‌های RAW تنها با استفاده از دوربین پشتی گوشی ممکن است.

iOS ۱۰ می‌تواند در آن واحد عکس‌هایی با دو فرمت RAW و JPEGتهیه کند. تهیه عکس‌های RAW با گوشی‌های iPhone 6s، 6s Plus، SEو iPad از نوع ۹.۷ اینچی ممکن است.
کد مطلب: 43592
نام شما
آدرس ايميل شما


محمد
feedback
Iran, Islamic Republic of
ابن قابلیت از سال ۲۰۱۲ روی گوشی لومیا۱۵۲۰ بوده و قابلیت جدیدی برای این سیستم عامل محسوب میشه ولی در کل دنیا و بین گوشی ها قابلیت جدیدی نیست،من لذت استفاده از این گوشی و این قابلیت رو با دوربین کارل زایس ۲۰مگاپیکسلی داشتم
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است