کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

فیلمی کوتاه از روی داستان هوش مصنوعی

2 تير 1395 ساعت 11:40

ایتنا- برای نخستین بار در تاریخ شاهد این هستیم که یک فیلم کوتاه بر اساس فیلم‌نامه‌ای نوشته شده توسط هوش مصنوعی ساخته و عرضه شده است.
برای نخستین بار در تاریخ شاهد این هستیم که یک فیلم کوتاه بر اساس فیلم‌نامه‌ای نوشته شده توسط هوش مصنوعی ساخته و عرضه شده است.


به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی ENGADGET، تامس میدلدیچ که با بازی در نقش ریچارد هندریکس در سریال سیلیکون ولی توانسته است تا برای خود نامی را دست‌وپا کند به‌تازگی به‌عنوان نقش اول یکی از متفاوت‌ترین فیلم‌های تاریخ به ایفای نقش پرداخته است.

فیلمی که او در آن نقش‌آفرینی کرده است سان اسپرینگ نام داشته و یک فیلم کوتاه ۹ دقیقه‌ای است. تفاوت اصلی این فیلم با سایر فیلم‌های جهان این است که فیلم‌نامه آن توسط یک هوش مصنوعی نوشته شده است.

 

برای نوشتن این فیلم‌نامه هوش مصنوعی جت سان اقدام به خواندن فیلم‌نامه چندین اثر برجسته سینمایی کرده و موفق شده است تا اثری عجیب و علمی و تخیلی را به نگارش در بیاورد.

فیلم ساخته شده از روی این فیلم‌نامه تنها سه هنرپیشه داشته و در آینده بشریت رخ می‌دهد همچنین ساخت این فیلم توسط یک استودیوی فیلم‌سازی مستقل انجام شده و شرکت‌های هالیوودی در آن نقشی نداشته‌اند.

شایان‌ ذکر است که پیش‌ازاین هوش‌های مصنوعی و شبکه‌های عصبی موفق به نوشتن داشتان و سرودن شعر شده بودند ولی این نخستین بار است که شاهد خلق فیلم‌نامه و ساخت فیلم از روی این اثر هستیم.
 


کد مطلب: 43546

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/43546/فیلمی-کوتاه-روی-داستان-هوش-مصنوعی

ايتنا
  https://www.itna.ir