۵
۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵

کاهش قیمت ۳۰ درصدی پهنای باند

اینترنت ۱۵ درصد ارزان شد
ایتنا- کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کاهش قیمت ۳۰ درصدی پهنای باند اینترنت را تصویب کرد و براین اساس مقرر شد قیمت اینترنت برای کاربران نهایی ۱۵ درصد کاهش یابد.
کاهش قیمت ۳۰ درصدی پهنای باند


کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات شنبه شب در جلسه‌ای با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تعرفه‌های جدیدی برای سرویس اینترنت تصویب کرد.


به گزارش ایتنا از مهر، براساس مصوبات این جلسه، شرکت ارتباطات زیرساخت موظف شده است که پهنای باند اینترنت را به شرکت‌های سرویس دهنده اینترنتی با ۳۰ درصد کاهش قیمت نسبت به گذشته بفروشد.

موضوع گرانی قیمت پهنای باند اینترنت یکی از دلایلی بوده که تاکنون از سوی شرکت‌های اینترنتی به عنوان دلیل گرانی اینترنت مطرح شده است. براین اساس کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، با کاهش قیمت پهنای باند ورودی به کشور موافقت کرد.

طبق این تصمیم، مقرر شد با وجود کاهش قیمت پهنای باند اینترنت، سرویس دهندگان اینترنت نیز قیمت نهایی اینترنت به مصرف کننده را ۱۵درصد کاهش دهند.

دو سال پیش نیز وزارت ارتباطات شرکت‌های اینترنتی را موظف کرده بود که اینترنت را با ۲۰ درصد تخفیف به کاربران ارائه دهند اما این ۲۰ درصد آنطور که باید در قیمت نهایی اینترنت، ملموس نبود.

وزیر ارتباطات پیش از این نیز کاهش بیش از ۱۵ درصد قیمت اینترنت کاربران را وعده داده بود.
کد مطلب: 43517
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
در نتیجه قیمت پهنای باند حداقل 50 درصد تاثیر داره به علاوه سود که حداقل به 70 درصد میرسه به طور مستقیم
feedback
Iran, Islamic Republic of
امیدوارم ساز و کاری در نظر گرفته باشند که این کاهش فقط برای کسانی اعمال بشه که قیمت های خود رو برای کاربر نهایی کاهش دهند. دفعه قبل که چنین اتفاقی افتاد فقط سرویس دهندگان از تخفیف برخوردار شدند و هیچ چیز به کاربران نهایی نرسید.
سیروس
feedback
Iran, Islamic Republic of
حالا همش همه جا میگن مشکل اصلی انحصار پهنای باند توسط زیرساخته و عدم رقابتی بودن .باز اینا قطره قطره قیمت ها رو کاهش میدن دو سال بعد یکی میاد قمیتی ها رو 200 درصد افزایش میده
feedback
Iran, Islamic Republic of
نباید بگذاریم چنین کسی سر کار بیاید.
feedback
دست شما نیست
همون جوری که نسل سوم با یک شرکت کاغذی (رایتل) منحصر شد
همون جوری که فیبرنوری با یک شرکت جعلی (ایرانیان نت) منحصر شد
لازم باشه از این شرکت های جعلی باز هم تاسیسی میشه
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام