۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۳

سند حمایت از شبکه‌های پیام رسان داخلی تصویب می‌شود

ایتنا- دبیر شورای‌عالی فضای مجازی از تصویب سند حمایت از شبکه های اجتماعی پیام رسان داخلی در جلسات آتی این شورا خبر داد.


ابوالحسن فیروزآبادی درباره سیاستگذاری و اقدامات شورای‌عالی فضای مجازی در حوزه شبکه‌های اجتماعی گفت: امیدواریم سند حمایت از شبکه‌های پیام رسان اجتماعی داخلی که در جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفت، در جلسات آتی به تصویب برسد.


به گزارش ایتنا از مهر، وی ادامه داد: همچنین به دنبال ارائه تعرفه مناسب برای شبکه های داخلی هستیم که یک چهارم تعرفه استفاده از اینترنت باشد و امیدواریم در زمینه تولید محتوا نیز گام‌هایی برداریم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در مورد شبکه ملی اطلاعات نیز گفت: مشخصات شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسیده و اسناد مربوط، اصول حاکم، جدول زمانی و فازهای اجرایی آن مشخص شده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی نخستین مرکز تبادل اطلاعات کشور در اردیبهشت ماه ٩۵ به عنوان یکی از مهم‌ترین گام‌های شبکه ملی اطلاعات و حرکتی در جهت تولید محتوا خاطرنشان کرد: این مرکز تبادل اطلاعات در داخل کشور را با سرعت بالا رقم زد.

فیروزآبادی با بیان اینکه حدود ٩٩ هزار تشکل مذهبی و ١٠ هزار تشکل صنفی در کشور فعالیت دارند، افزود: شورای عالی فضای مجازی در پی فعال سازی و هدایت این تشکل‌ها در فضای مجازی و تدوین سندی در زمینه ساماندهی آنها است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین با بیان اینکه در حوزه‌هایی نظیر فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی در فضای مجازی و سلامت الکترونیکی و تجارت الکترونیکی دارای نظام رگولاتوری مناسبی نیستیم، بر ضرورت ارائه نظام جامع رگولاتوری در فضای مجازی کشور تاکید کرد.
کد مطلب: 43516
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
متوجه نیستید مشکل پیام رسان های داخلی حمایت نیست بلکه عدم اعتماد مردم؟ مردم به پیام رسان هایی که تحت نظارت کسانی باشند که به همه به چشم تهدید امنیتی و نفوذی دشمن نگاه میکنند و دنبال بهانه میگردند تا تحت پیگرد قرارشون بدن اعتمادی ندارند.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام