۰
plusresetminus
شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۹

نشت اطلاعات ۳۲ میلیون حساب توییتری

ایتنا-۳۲ میلیون حساب توییتری که ظاهرا اغلب آنها در روسیه قرار دارند، هک شده است.
نشت اطلاعات ۳۲ میلیون حساب توییتری



به گزارش ایتنا از ایسنا به نقل از بیزینس‌اینسایدر، بیش از ۳۲ میلیون حساب کاربری، رمز عبور و آدرس ایمیل کاربران توییتر هک شده و توسط وب سایت LeakedSource، این اطلاعات تایید شده است. هکر مورد نظر ظاهرا کاربران روسی را هدف قرار داده است.


توییتر در یک پست وبلاگ اعلام کرد که به نظر نمی‌رسد که این نفوذ از طریق سرورهای این شرکت صورت گرفته باشد، اما در عوض به احتمال زیاد کاربران شخصی با نرم‌افزارهای مخربی که نام کاربری و کلمه عبور آنها را به سرقت می‌برد و آنها را به هکرها می‌فرستد، آلوده شدند.

مایکل کوتس - افسر امنیت اطلاعاتی توییتر - در یک توییت گفت که آنها موضوع را بررسی کرده و اطمینان ا دارند که سیستم‌هایشان مورد نفوذ قرار نگرفته است. همچنین یک سخنگوی توییتر نیز اعلام کرده نفوذی به سیستم‌های ما صورت نگرفته و در واقع، ما مشغول کار برای محافظت از حساب‌ها با چک کردن داده‌ها در برابر رمزهای عبور فاش‌شده هستیم.

به همین دلیل است که مقامات امنیتی اغلب به مردم توصیه می‌کنند برای حفاظت از کلمه عبور خود، از سیستم‌های مدیریت رمز عبور مانند KeePass ،1Passwordو یا LastPass استفاده کنند. از آنجا که برای بدافزارها آسان است که اطلاعات کاربری ذخیره‌شده را از ذخایر رمز عبور مرورگر بیابند، زیرا این پایگاه های داده معمولا فاقد کنترل دسترسی مناسب هستند.
کد مطلب: 43458
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای