۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۹

۱۰۰ میلیون نسخه از بازی Minecraft فروخته شد

ایتنا - فروش 100 میلیون نسخه از Minecraft یک رکورد تاریخی محسوب می‌شود و می‌تواند موفقیت‌های بیشتر آن در سال‌های بعد را هم تضمین کند.
۱۰۰ میلیون نسخه از بازی Minecraft فروخته شد


بازی ویدیویی Minecraft توانست عنوان دومین بازی محبوب و پرفروش در جهان را به خود اختصاص دهد و این طور که آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهند، فقط بازی Tetris فروش بیشتری از آن داشته است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوئیرر، آخرین بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از این بازی ویدویی روی دستگاه‌های الکترونیکی مختلف نصب شده است.

کارشناسان حوزه بازی‌های رایانه‌ای بر این باورند که فروش ۱۰۰ میلیون نسخه از بازی محبوب Minecraft یک رکورد تاریخی محسوب می‌شود و می‌تواند موفقیت‌های بیشتر آن در سال‌های بعد را هم تضمین کند.

مایکروسافت سال گذشته دو شرکت Minecraft و Mojang را خریداری کرد تا سهم خود را در بازار جهانی بازی‌های ویدیویی افزایش دهد. مایکروسافت برای این خرید ۲.۵ میلیارد دلار پرداخت کرد و هم‌اکنون مشخص شده که سرمایه‌گذاری‌های آن به نتیجه رسیده است.

 

شرکت Mojang با انتشار مطلبی روی وبلاگ رسمی خود توضیح داد: «ما بسیار خوشحالیم که پس از گذشته چند سال Minecraft تا این اندازه محبوبیت پیدا کرده است و تقریبا همه کاربران جهانی نام آن را شنیده‌اند. مهم نیست این بازی روی چه پلتفرمی استفاده می‌شود. ما خوشحالیم که تاکنون ۱۰۰ میلیون نسخه از این بازی روی دستگاه‌های مختلف نصب شده است.»

این طور که گزارش جدید نشان می‌دهد روزی ۵۳ هزار نسخه از بازی Minecraft در سراسر جهان فروخته می‌شود و به طور میانگین ۴۰ میلیون نفر از مردم جهان هر ماه این بازی را انجام می‌دهند.
 
کد مطلب: 43355
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر