۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۵
برترین نرم‌افزارهای پیام‌رسان‌

واتس‌اپ در جهان، تلگرام در ایران

ایتنا- از نظر کاربران ایرانی،‌کارکردن با تلگرام راحت‌تر است و البته تبادل فایل و برخی گزینه‌ها، این اپلیکیشن را محبوب‌تر نیز کرده است.
واتس‌اپ در جهان، تلگرام در ایران


در میان بالاترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان برای اندروید، واتس‌اپ با حضور در ۱۰۹ کشور معروف‌ترین پیام‌رسان در جهان به شمار می‌رود، در حالی که این لقب در ایران متعلق به تلگرام است.


به گزارش ایتنا از ایسنا، وب‌سایت تک‌تایمز تحلیلی از بررسی‌های یک شرکت ارائه کرده که واتس‌اپ را در صدر پیام‌رسان‌ها قرار می‌دهد و ادعا می‌کند که این اپلیکیشن معروف‌ترین پیام‌رسان موبایلی برای اندروید در بیش از ۱۰۰ کشور است.

در حالی که استفاده از گوشی همراه در حال افزایش است، اپلیکیشن‌های پیام‌رسان بخش بزرگی از راه‌های ارتباطی این روزهای ما هستند. ما ‌گزینه‌های زیادی برای انتخاب داریم و هر یک از اپلیکیشن‌ها منافع و موانع خود را دارد، هرچند به نظر می‌رسد واتس‌اپ با مالکیت فیس‌بوک دستورالعمل موفق‌تری دارد و در بین اپلیکیشن‌ها رهبری می‌کند.

بر اساس مطالعه‌ صورت‌گرفته با استفاده از داده‌های اندرویدی از بین ۱۸۷ کشور، واتس‌اپ با حضور در ۱۰۹ کشور در بالای جدول قرار گرفته و ۵۵.۶ درصد از مصرف جهانی را به خود اختصاص داده است. همچنین تماس ویدیویی واتس‌اپ که به کاربران وعده داده شده، درخواست‌ها برای این اپلیکیشن را حتی دو برابر خواهد کرد.

پس از واتس‌اپ، فیس‌بوک مسنجر نیز با حضور در ۱۰۹ کشور در رده دوم قرار می‌گیرد و در حالی که اپلیکیشن‌های پیام‌رسان متعدد دیگری وجود دارد، سومین این اپلیکیشن‌ها وایبر است. پس از آن، اپلیکیشن‌های لاین، وی‌چت و تلگرام به ترتیب در رده‌های چهارم تا ششم قرار دارند.

اگرچه وایبر هنوز فاصله بسیار زیادی تا اول شدن در جهان دارد، اما تنها اپلیکیشن موجود در کنار واتس‌اپ و فیس‌بوک مسنجر است که در ۱۰ کشور و یا بیش‌تر کاربر دارد. این پیام‌رسان در اروپای شرقی بسیار شناخته‌شده است و در کشورهای بلاروس، اوکراین و برخی کشورهای دیگر بالاترین اپلیکیشن پیام‌رسان است.

این پیام‌رسان از آوریل ۲۰۱۶ بر روی ۶۵ درصد دستگاه‌های اندرویدی در اوکراین نصب شده است و در سایر نواحی جهانی همچون سری‌لانکا، لیبی و عراق نیز مشهور است.با وجود قرار گرفتن تلگرام در رده ششم اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در جهان، این پیام‌ر‌سان در حال حاضر در ایران بیشترین استفاده را در میان سایر پیام‌رسا‌ن‌ها دارد و حتی طبق برخی بررسی‌های انجام‌شده، بیشترین کاربران تلگرام افراد ایرانی هستند.
 
کد مطلب: 43345
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای