کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ترفند فیس بوک برای مجبور کردن کاربران به مهاجرت به برنامه پیام رسان

خبرگزاری فارس , 16 خرداد 1395 ساعت 10:48

ایتنا- فیس‌بوک وارد رقابت با پیام‌رسان‌های محبوب شد و کاربران را غیرمستقیم تشویق به استفاده از سیستم چت خود کرد!
فیس بوک تبادل پیام و گپ از طریق نسخه همراه برنامه دسترسی به این شبکه اجتماعی را غیرممکن کرده تا کاربران را مجبور به استفاده از برنامه پیام‌رسان اختصاصی خود کند.


به گزارش ایتنا از  فارس به نقل از تک کرانچ، فیس بوک مدتی است دو برنامه جداگانه را برای استفاده از خدمات خود عرضه کرده است. یکی از این دو برنامه برای دسترسی به امکانات اصلی این شبکه اجتماعی و برنامه دیگر برای تبادل نظر و گپ زدن افراد طراحی شده است.

تا به حال گپ زدن از طریق هر دو برنامه ممکن بوده است،اما فیس بوک برای مجبور کردن کاربران به نصب برنامه پیام رسان خود چت کردن با استفاده از برنامه اول را ناممکن کرده و اعلام کرده علاقمندان تنها باید از این برنامه موسوم به Messenger استفاده کنند.

البته تا چند هفته دیگر کماکان می‌توان از نسخه همراه برنامه فیس‌بوک برای گپ زدن استفاده کرد، اما از ابتدای تابستان تنها گزینه برای گفتگو با کاربران فیس‌بوک بارگذاری برنامه رسمی Messenger این شرکت است.

کارشناسان هدف فیس بوک از این تغییر اجباری را رقابت با دیگر برنامه‌های محبوب گپ مانند وایبر، تلگرام و ... دانسته اند، البته این شرکت مالک برنامه گپ واتس‌اپ هم هست.


کد مطلب: 43331

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/43331/ترفند-فیس-بوک-مجبور-کردن-کاربران-مهاجرت-برنامه-پیام-رسان

ايتنا
  https://www.itna.ir