۱
۰
plusresetminus
يکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۳

مهمترین مصوبات جلسه شورای عالی فضای مجازی

ایتنا- در جلسه شورای عالی فضای مجازی مقرر شد همه شبکه‌های پیام‌رسان برخط فعال کشور ظرف یکسال آینده انبارش یا ذخیره سازی داده‌های (دیتا) خود را در داخل کشور انجام دهند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، در این جلسه که عصر شنبه برگزار شد، شرکت‌های خارجی پیام‌رسان فعال در داخل برای ادامه فعالیت خود ملزم خواهند شد تا همه اطلاعات و فعالیت مرتبط با شهروندان ایرانی را به داخل منتقل کنند.


همچنین در پی بررسی وضعیت پیام‌رسان‌های اجتماعی با تکیه بر رهنمودها و دغدغه های مقام معظم رهبری در مرکز ملی فضای مجازی، سند در اولویت قراردادن این مباحث در جلسه بررسی و بخش هایی از آن، توسط اعضای شورا تصویب شد.

بر این اساس مقرر شد به تدریج و طی یک دوره گذار یک ساله، شبکه‌های پیام‌رسان بومی در داخل ادامه یابند و با حمایت و ارائه تسهیلات به این شبکه‌ها، شرایط رقابتی با شبکه‌های برخط خارجی فراهم شود.
کد مطلب: 43208
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
هر شبکه پیام رسان خارجی که پایگاه داده هایش را به داخل ایران منتقل کنه و اطلاعات کاربران رو در دسترس کسانی که کوچکترین انتقادی رو بر نمیتابند و به "نفوذ" تعبیر میکنند قرار بده من شخصا دیگه استفاده نمیکنم و میرم سراغ یه پیام رسان که پایگاه داده هاش داخل ایران نباشه.
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است