۱
۰
plusresetminus
شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸
دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد

امشب جلسه با رئیس‌جمهور درباره نرم‌افزارهای موبایلی

نگفتم سایت‌های آماری هک نشده
ایتنا- فیروزآبادی: خوشبختانه طی سال‌های اخیر در حوزه امنیت فعالیت‌های خوبی صورت گرفته و در اکثر وزارتخانه‌ها و نهادها بخشی برای حراست IT تشکیل شده است.
امشب جلسه با رئیس‌جمهور درباره نرم‌افزارهای موبایلی


دبیر شورای عالی فضای مجازی از تشکیل جلسه این شورا با رئیس‌جمهور خبر داد و یادآور شد: جلسه امشب به بحث پیام‌رسان‌های موبایلی خواهد پرداخت.


به گزارش ایتنا از ایسنا، ابوالحسن فیروز‌آبادی در پاسخ به سوالی درباره بحث حملات هکرها به برخی سایت‌ها در روزهای اخیر و برخی اخبار مبنی بر تکذیب این حملات اظهار کرد: من صورت گرفتن حملات هکری را تکذیب نکردم، اما بر این نکته تاکید کردم که نباید به این موضوع دامن زد، چراکه برخی سایت‌ها اینگونه اعلام کردند که به بیش از ۹۰ سایت حمله شده است.

فیروزآبادی در ارتباط با تعداد سایت‌هایی که مورد حمله قرار گرفتند نیز اینگونه اظهار کرد که بهتر آن است این اطلاعات از مراجع مرتبطی مانند ریاست‌جمهوری، سازمان فناوری اطلاعات یا در صورت نیاز نهادهای امنیتی کسب شود.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که طی سال‌های گذشته هشدارهای متعددی در ارتباط با بحث امنیت فضای مجازی مطرح شده، توضیح داد: خوشبختانه طی سال‌های اخیر در حوزه امنیت فعالیت‌های خوبی صورت گرفته و در اکثر وزارتخانه‌ها و نهادها بخشی برای حراست IT تشکیل شده است.

دبیر شورای‌عالی فضای مجازی همچنین اظهار کرد: اکنون از نظر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری از تجهیزات خوبی استفاده می‌شود، اما متاسفانه گاهی در بکارگیری نرم‌افزارهای امنیتی دقت کافی به عمل نمی‌آید در حالی که در کل کشور در این حوزه توان تکنیکی و نیروی انسانی قوی و خوبی وجود دارد و تنها لازم است در این حوزه هدایت‌های جدی‌تری صورت بگیرد.

فیروز‌آبادی در عین حال از ارائه‌ گزارشی در این رابطه در شورای عالی فضای مجازی خبر داد.
کد مطلب: 43177
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
بد جوری دندون تیز کرده اند که تلگرام رو ببندند. اما بستن تلگرام همان و خشم و نارضایتی بیش از 45 میلیون کاربر ایرانی همان. و این خشم و نارضایتی متوجه کل حاکمیت خواهد بود نه فقط دولت. هر ادم دارای قدرت تحلیلی میدونه که ایجاد نارضایتی عمومی در چنین سطحی چه عواقب بدی به همراه داره. بنابر این اقایان به جای برخورد و حذف بهتره استانه تحمل و سعه صدر خود را بالا ببرند.
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است