۰
plusresetminus
شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۴

روش‌های خصمانه گوگل برای مجبور کردن شرکا برای به روزرسانی اندروید

ایتنا- هدف گوگل از اجبار برای به‌‌روزرسانی اندروید افزایش تعداد کاربران خدمات تازه از جمله سرویس پرداخت همراه است.
روش‌های خصمانه گوگل برای مجبور کردن شرکا برای به روزرسانی اندروید


گوگل از روش‌های تند و خصمانه‌ای برای مجبور کردن شرکای تجاری خود برای به روزکردن نسخه‌های قدیمی اندروید بر روی تولیداتشان استفاده می‌کند.


به گزارش ایتنا از فارس، گوگل برای آنکه شرکت‌های سازنده تبلت و گوشی‌های اندرویدی را به نصب تازه‌ترین نسخه اندروید مجبور کند، از نظام رتبه‌بندی خاصی استفاده می‌کند که یکی از شاخص‌های مهم آن میزان به روز بودن اندروید و تعداد وصله‌های امنیتی اضافه شده به آنهاست.

این شرکت قصد ندارد فهرست‌های یاد شده را مخفی نگهدارد و به منظور شرمنده کردن شرکای خود که از اندروید استفاده می‌کنند اصرار دارد این فهرست‌ها را عمومی کند تا آنها مجبور شوند اقدامات بیشتری برای پشتیبانی از تولیداتشان پس از فروش انجام دهند.

اگر چه به روزنکردن اندروید بعد از نصب بر روی گوشی و تبلت‌ها یکی از نقاط ضعف بسیاری از شرکت‌های همکار گوگل تلقی می‌شود،اما روش مورد استفاده گوگل و عدم رعایت احترام و آبروی این شرکت‌ها با انتقادهای گسترده‌ای مواجه شده است.

منتقدان می‌گویند گوگل می‌تواند از روش‌های محترمانه دیگری نیز برای مجبور کردن شرکت‌های سازنده گوشی و تبلت برای به روزکردن اندرویدهای قدیمی استفاده کند.

همچنین استفاده از روش‌های تند این چنینی برای به روز کردن اجباری ضروری نیست،زیرا خود کاربران با مراجعه به پلی‌استور یا استفاده از تنظیمات گوشی‌های جدید می‌توانند این کار را انجام دهند.

به نظر می‌رسد گوگل با این ترفند به دنبال افزایش تعداد کاربران خدمات تازه خود از جمله سرویس پرداخت همراه است که صرفا بر روی جدیدترین نسخه اندروید ارائه می‌شود.
کد مطلب: 43174
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای