۰
plusresetminus
شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۴

دامنه گیم مخصوص بازی‌سازها از راه رسید

ایتنا- بالاخره شرکت Uniregistry توانست مدیریت مربوط به ثبت دامنه با پسوند جدید .game را در اختیار بگیرد و گوی سبقت را از گوگل و آمازون برباید.
دامنه گیم مخصوص بازی‌سازها از راه رسید


شرکت‌های بازی‌ساز در سراسر جهان از این پس می‌توانند دامنه .game را به ثبت رسانده و از آن برای معرفی محصولات خود استفاده کنند.


به گزارش ایتنا از فارس، اگر چه در روزها و سال‌های ابتدایی شکل‌گیری اینترنت تنها دامنه‌هایی با پسوندهایی همچون .com، .net، .orgموجود و قابل استفاده بودند، اما سازمان آیکان در چند سال اخیر با توجه به اشباع بازار دامنه‌های اولیه اینترنتی، استفاده از دامنه‌هایی با پسوندهای جدید را ممکن کرده است.

پنج شرکت درخواست مدیریت امور مربوط به ثبت دامنه با پسوند جدید .game را مطرح کرده و برای این کار رقابت کردند که از جمله آنها می‌توان به گوگل و آمازون اشاره کرد. اما در نهایت این شرکت Uniregistry بود که برنده رقابت یاد شده شد.

Uniregistry مدیریت و فروش دامنه‌های دیگری همچون audio, .auto، .car، .christmas، .flowers، .help، .hiphop و .photo را بر عهده دارد. پیش از فروش عمومی دامنه‌هایی با این پسوند شرکت‌های بزرگ فرصت یافتند برندهای خود را با پسوند گیم به ثبت برسانند.
کد مطلب: 43164
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام