۰
plusresetminus
شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۹

40 درصد از بازار حافظه‌های اس‌اس‌دی جهان در اختیار سامسونگ

ایتنا - سامسونگ کره سازنده بیش از 40 درصد از حافظه‌های موسوم به اس اس دی/SSD در جهان است.
40 درصد از بازار حافظه‌های اس‌اس‌دی جهان در اختیار سامسونگ


به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، نمودار منتشره از سوی TrendFocus نشان می‌دهد در فصل اول سال مالی ۲۰۱۶ بیش از ۳۰.۷۷ میلیون واحد حافظه اس‌اس‌دی در جهان عرضه‌ شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۳۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.


بر این اساس سامسونگ باعرضه ۱۲.۹۳ میلیون حافظه اس‌اس‌دی شماره یک سازندگان و عرضه‌کنندگان جهانی بوده است درحالی‌که این کمپانی در مدت مشابه سال قبل تنها ۹.۴۲ میلیون واحد حافظه ساخته و عرضه کرد.

کمپانی SanDisk با ۱۲.۸ درصد سهم بازار و کمپانی Lite-On با ۱۱.۴ درصد سهم بازار به ترتیب دومین و سومین تولیدکننده عمده اس‌اس‌دی در جهان شده‌اند.

گفتنی است سامسونگ نه تنها سازنده عمده محسوب می‌شود بلکه با فروش عمده با سازندگان رایانه مانند لنوو، اپل، اچ‌پی و ...و خرده‌فروشی به مشتریان بازار را در اختیار گرفته است.

جدیدترین محصول عرضه‌شده از سوی کمپانی کره‌ای 450 EVO است که این هفته راهی بازارهای جهانی شد.

بازار حافظه‌های اس‌اس‌دی در حالی به رشد و توسعه خود در همه بخش‌ها مانند SATA،SAS و PCI ادامه می‌دهد که حافظه HDD به سقوط خود ادامه می‌دهد.

حافظه‌های SSD بر خلاف HDD هدر و پلات ندارند و ضمن محکمی و بادوامی، سرعت عملکرد بالاتری داشته و میزان مصرف انرژی حداقل بوده و گران‌تر عرضه می‌شود.
کد مطلب: 43162
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است