۰
plusresetminus
شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۶

نمودار محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های موبایلی در جهان به تفکیک کشوری

ایتنا - واتس‌اپ محبوب‌ترین پیام‌رسان موبایلی در جهان است. همچنین تلگرام ششمین اپ محبوب پیام‌رسان در جهان است.
نمودار محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های موبایلی در جهان به تفکیک کشوری


به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، موسسه سیمیلار وب با آنالیز دیتای اندرویدی در ۱۸۷ کشور جهان به این نتیجه رسیده که واتس‌اَپ با حضور در ۱۰۹ کشور و کسب رتبه ۵۵.۶ درصدی محبوب‌ترین پیام‌رسان موبایلی در جهان است.

همچنین واتس‌اَپ در کشورهایی مانند برزیل، مکزیک، هند، روسیه رتبه اول کشوری را یدک می‌کشد.

اما دومین پیام‌رسان محبوب مسنجر فیس‌بوک است که در ۴۹ کشور ازجمله استرالیا، کانادا، آمریکا رتبه اول را دارد. مسنجر فیس‌بوک در ۱۵۰ کشور مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اپ‌های وایبر، لاین و وی‌چت در رتبه‌های سوم تا پنجم این جدول قرار داشته و تلگرام نیز با رشد فوق‌العاده به رتبه ششمین اپ محبوب پیام‌رسان موبایلی روی اندروید تبدیل‌شده است.

گفتنی است وایبر در کمتر از ۱۰ کشور رتبه اول محبوبیت را دارد و در کشورهای اروپای شرقی و بلاروس، مولداوی و اکراین محبوب است. وایبر در اکراین روی ۶۵ درصد از موبایل‌های اندرویدی نصب‌شده و به‌طور متوسط هرکاربر روزانه ۱۶ دقیقه وایبربازی می‌کند. همچنین وایبر در کشورهایی مانند عراق، لیبی و سریلانکا نیز محبوب هستند.

لاین، وی‌چت و تلگرام سه پیام‌رسان موبایلی هستند که در کشورهایی مانند چین، ایران و ژاپن بیشترین محبوبیت را دارند. جالب اینکه لاین محبوب‌ترین پیام‌رسان در ژاپن بوده و کاربران به‌طور متوسط روزانه ۴۰ دقیقه روی لاین هستند.

نکته جالب بعدی پیام‌رسان بی.بی.ام بلک‌بری است که ۸۷.۵ درصد از آن را کاربران اندونزیایی تشکیل می‌دهند. این پیام‌رسان در آمریکا کمتر از ۰.۴۲ درصد مصرف می‌شود.

اپ‌های دیگری هم هستند که فقط در یک کشور مورداستفاده قرار می‌گیرند مانند Kakao در کره جنوبی، Imo در کوبا،Zalo در ویتنام، ChatOn در اریتره و BBM در اندونزی!
کد مطلب: 43161
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای