۰
plusresetminus
يکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲

افزوده شدن قابلیت تشخیص درد برای پیشگیری از آسیب‌دیدگی روبات‌ها

ایتنا- به‌تازگی متخصصان فعال در صنایع روباتیک طرحی ویژه را ارائه کرده‌اند که به‌موجب آن روبات‌ها برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی خود به حسگرهای تشخیص درد مجهز خواهند شد.
افزوده شدن قابلیت تشخیص درد برای پیشگیری از آسیب‌دیدگی روبات‌ها


به‌تازگی متخصصان فعال در صنایع روباتیک طرحی ویژه را ارائه کرده‌اند که به‌موجب آن روبات‌ها برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی خود به حسگرهای تشخیص درد مجهز خواهند شد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Gizmodo، انسان‌ها در هنگام مواجهه با آسیب از طریق درد از میزان و شدت آسیب آگاه شده و نسبت به آن عکس‌العمل‌های بازدارنده از خود بروز می‌دهند با این‌ حال روبات‌ها از این مزیت بی‌بهره هستند و همین امر می‌تواند به آسیب‌دیدگی آنها در شرایط قابل‌پیشگیری منتهی شود.

حال دانشمندان صنایع روباتیک به فکر حل این موضوع افتاده‌اند و حسگرهای ویژه‌ای را برای روبات‌ها طراحی کرده‌اند که می‌تواند موجب شود تا میزان درد توسط روبات‌ها قابل تشخیص باشد.

 

این پروژه شامل افزودن بافت‌های شبیه‌سازی سیستم عصبی بدن انسان به بدنه روبات‌ها است که موجب می‌شود تا مواردی مانند ضربه یا فشار به‌راحتی توسط روبات‌ها شناسایی و طبقه‌بندی شوند.

به‌ این‌ ترتیب روبات‌ها می‌توانند در شرایط قرار گرفتن در معرض آسیب میزان تقریبی آسیب احتمالی را در سه درجه کم، متوسط و شدید ارزیابی کنند.

با این شرایط، روبات‌ها با ارائه عکس‌العمل متناسب می‌توانند از باقی ماندن در معرض آسیب جلوگیری کرده و موجب صرفه‌جویی بسیار بزرگی در هزینه تعمیر گردند.
 
کد مطلب: 43146
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام