۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۶

آغاز به کار روبات انسان‌نما در فست‌فود زنجیره‌ای مشهور

ایتنا- به‌تازگی روبات انسان‌نمای پپر (Pepper) توانسته است تا شغلی جدید در رستوران‌های زنجیره‌ای پیتزا هات به دست آورده و به مشتریان شعبه‌های شرق آسیای این رستوران خدمات‌رسانی کند.
آغاز به کار روبات انسان‌نما در فست‌فود زنجیره‌ای مشهور


به‌تازگی روبات انسان‌نمای پپر (Pepper) توانسته است تا شغلی جدید در رستوران‌های زنجیره‌ای پیتزا هات به دست آورده و به مشتریان شعبه‌های شرق آسیای این رستوران خدمات‌رسانی کند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، روبات‌ها انسان‌نما معمولا فاقد کاربری‌های گسترده در سطح عمومی هستند و بیش‌تر برای ارائه توانمندی‌های سازندگان روبات و پیشرفت‌های حاصله در این زمینه ساخته می‌شوند.

با این‌ حال روباتی به نام پپر توانسته است این ساختار را در هم شکسته و به‌عنوان یک محصول تجاری موفق به لایه‌های مختلفی از جامعه نفوذ کند.

 

این روبات در طول سال گذشته میلادی شغل‌های مختلفی مانند رسیدگی به مشتریان در فروشگاه‌ها را تجربه کرده است و به‌تازگی شغلی جدیدتر و چالش‌برانگیزتر برای آن در نظر گرفته شده است.

این روبات به‌تازگی به‌عنوان پیش‌خدمت در فست‌فودهای زنجیره‌ای پیتزا هات آغاز به کار کرده است. به‌این‌ترتیب مشتریان این رستوران می‌توانند سفارش خود را به پپر بدهند.

البته این طرح در حال حاضر تنها به‌صورت نمونه و آزمایشی اجرا شده است ولی در پایان سال ۲۰۱۶ میلادی شاهد این خواهیم بود که پپر در بسیاری از شعب پیتزا هات در جنوب شرق آسیا شروع به فعالیت کند.
 
کد مطلب: 43136
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام