کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

کاربران موبایل از نصب برنامه‌های اندرویدی بی‌نیاز می‌شوند

خبرگزاری فارس , 4 خرداد 1395 ساعت 12:49

ایتنا- Instant Apps طرح جدید گوگل برای پیوندزدن برنامه‌های همراه و وب است تا کاربران از نصب برنامه‌های مختلف بی‌نیاز شوند.
کاربران گوشی‌های اندرویدی به زودی به جای بارگذاری appهای مختلف می‌توانند مجموعه‌ای از کدها را بارگذاری کنند که تنها بخش‌هایی از برنامه‌های مورد نیاز به منظور نمایش ویدئو، خرید و فروش کالا یا رزرو اتاق در هتل را اجرا می‌کنند.


به گزارش ایتنا از فارس، این روش دشواری ناشی از یافتن و نصب برنامه‌های متعدد بر روی گوشی را برطرف می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد در عمل نسخه‌هایی سبک از برنامه را بر روی گوشی خود به همراه داشته باشند، بدون آنکه ضرورتی برای نصب کامل یک بسته نرم‌افزاری وجود داشته باشد.

به نظر می‌رسد این ابتکار عمل با استقبال برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان مواجه شود و آنها را به تغییراتی در طراحی appها و برنامه‌های خود وادار نماید. از این طریق تعامل میان محیط برنامه‌های همراه و مرورگرهای اینترنتی و نرم‌افزارهای سنگین تحت وب نیز تسهیل می‌گردد.

افزایش سرعت پردازش برنامه‌ها، کاهش مصرف باتری و فضای مورد نیاز برای ذخیره‌سازی داده‌ها هم از جمله دیگر مزایای این روش است. البته برنامه‌هایی که به این روش مورد استفاده قرار بگیرند از امکانات محدودی برای به اشتراک‌گذاری داده‌ها برخوردارند.


کد مطلب: 43093

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/43093/کاربران-موبایل-نصب-برنامه-های-اندرویدی-بی-نیاز-می-شوند

ايتنا
  https://www.itna.ir