۰
plusresetminus
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۹

جدیدترین آمار از فروش جهانی گوشی هوشمند

ایتنا- با تغییر در ساختار بازار گوشی‌های هوشمند، برندهای چینی در حال ظهور به عنوان برندهای جدید برتر جهانی هستند.
جدیدترین آمار از فروش جهانی گوشی هوشمند


در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶، فروش گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان ۳.۹ درصد رشد داشت، فروشندگان گوشی‌های هوشمند چین ۱۷ درصد از سهم بازار را کسب کردند و اپل اولین افت دو رقمی را شاهد بود.


به گزارش ایتنا از ایسنا، فروش جهانی گوشی‌های هوشمند در سه ماهه اول ۲۰۱۶ که با مجموع ۳۴۹ واحد خاتمه یافت، افزایشی ۳.۹ درصدی را در مدت زمان مشابه سال ۲۰۱۵ به دنبال داشت. فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶، شامل ۷۸ درصد از کل فروش تلفن همراه بود.

فروش گوشی‌های هوشمند به سبب تقاضا برای گوشی‌های کم‌هزینه در بازارهای نوظهور و گوشی‌های هوشمند 4G مقرون به صرفه، با طرح‌های ارتقای اتصال 4G از ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطاتی در بسیاری از بازارهای سراسر جهان صورت گرفته است.

مدیر تحقیقاتی گارتنر می‌گوید: در بازار گوشی‌های هوشمند که فروشندگان بزرگ، رشد اشباع را تجربه می‌کنند، برندهای نوظهور موجب اخلال در فروش برندهای موجود برای افزایش سهم خود هستند. با چنین تغییری در ساختار بازار گوشی‌های هوشمند، برندهای چینی در حال ظهور به عنوان برندهای جدید برتر جهانی هستند.

دو برند چینی در جمع پنج فروشنده برتر گوشی هوشمند در سه ماهه اول ۲۰۱۵ در جهان جای گرفتند و ۱۱ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دادند. در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ نیز سه برند چینی هوآوی، شیائومی و اوپو ۱۷ درصد از بازار را تشکیل دادند.

اوپو بهترین عملکرد را در این سه ماه داشت و با رشد ۱۴۵ درصدی در واحد فروش، به رتبه چهار رسید. مانند هوآووی و شیائومی، اوپو شاهد رشدی قوی در چین بود و سهم رقبایی مانند لنوو، سامسونگ و یولانگ را گرفت.

هوآوی نیز شاهد افزایش تقاضای گوشی هوشمند در اروپا، آمریکا و آفریقا بود، در حالی که شیائومی و اوپو به ترتیب افزایش ۲۰ و ۱۹۹ درصدی فروش گوشی‌های هوشمند خود را در بازارهای آسیا و اقیانوسیه شاهد بودند.

همچنین در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶، سامسونگ با کسب ۲۳ درصد سهام بازار به اپل غلبه کرد. در حالی که اپل با کاهش ۱۴ درصدی فروش آیفون، اولین شیب دورقمی منفی سال به سال را شاهد بود.

لنوو نیز با کاهش ۳۳ درصدی فروش گوشی‌های هوشمند از جمع پنج فروشنده گوشی برتر ناپدید شد و جزو ۱۰ فروشنده گوشی برتر در سه ماهه اول ۲۰۱۶ جای گرفت. این برند در حالی که با رقابت سنگینی در میان برندهای محلی چین مواجه است، شاهد سقوط ۷۵ درصدی فروش در این بازار بود.


 
کد مطلب: 43082
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام