۰
plusresetminus
دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۳

اسنودن: پیام‏‌رسان گوگل خطرناک است

ایتنا- گوگل در کنفرانس هفته جاری I/ O از پیام‌‏رسان جدید خود Allo به عنوان راه‌کاری برای رقابت با نرم‌‏افزارهای مطرح مانند پیام‌‏رسان فیس‌‏بوک یا واتس‌‏آپ رونمایی کرد.
اسنودن: پیام‏‌رسان گوگل خطرناک است


ادوارد اسنودن، افشاگر فعالیت‏‌های آژانس امنیت‌ملی آمریکا در جدیدترین عکس‌‏العمل به آنچه در حوزه تکنولوژی در جریان است، با انتشار توئیتی پیوستن خود به جمع متخصصان حوزه امنیت که خواهان فعال ‏شدن پیش‌‏فرض قابلیت رمزگذاری دو طرفه در نرم‌‏افزار پیام‌‏رسان Allo هستند را اعلام کرد.


در توئیت منتشر شده، اسنودن عنوان کرده تصمیم گوگل، این نرم‌‏افزار را به برنامه‌‏ای خطرناک برای استفاده کاربران تبدیل کرده و از همین رو از دنبال‏‌کنندگان حساب کاربری توئیتری خود خواسته از آن استفاده نکنند. گوگل در کنفرانس هفته جاری I/ O از پیام‌‏رسان جدید خود Allo به عنوان راه‌کاری برای رقابت با نرم‌‏افزارهای مطرح مانند پیام‌‏رسان فیس‌‏بوک یا واتس‌‏آپ رونمایی کرد.

Allo همانند روند جاری در نرم‌‏افزار پیام‌رسان واتس‌‏آپ، از پروتکل سیگنال Whisper System به‏‌منظور رمزگذاری دوطرفه بهره‌‏مند شده است اما این قابلیت تنها در زمانی که کاربر حالت استفاده محرمانه را فعال‏‌کند، قابل بهره‌‏برداری خواهد بود.

گوگل قرار است این پیام‏‌رسان را تابستان امسال عرضه کند. نکته قابل توجه اینکه با فعال شدن حالت محرمانه، کاربر امکان استفاده از برخی قابلیت‏‌های متمایز بر پایه روبات‌‏ها مانند سیستم پاسخ هوشمند یا پیشنهادهای ارائه شده برپایه هوش مصنوعی را از دست خواهد داد.

Thai Doung سرپرست تیم امنیتی گوگل، روز گذشته و در قالب پستی که در وبلاگ خود منتشر کرد عنوان داشت به دنبال عملی ساختن امکان استفاده از قابلیتی برای فعال کردن دائمی سیستم رمزگذاری در Allo است.

منبع : دنیای اقتصاد
کد مطلب: 43054
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر