۰
plusresetminus
يکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹

اینتل با اپل همکاری‌ می‌کند

ایتنا- اینتل، این‌بار قرار است بخشی از سخت‌افزارهای آیفون محبوب را بسازد!
اینتل با اپل همکاری‌ می‌کند


شرکت اینتل احتمالا نیمی از تراشه‌های مودم سلولی که در آیفون 7 و 7 Plus مورد استفاده قرار می‌گیرند و در ماه سپتامبر عرضه می‌شوند را فراهم می‌کند.


به گزارش ایتنا از ایسنا به نقل از اپل اینسایدر، شایعه‌هایی در گذشته نیز مبنی بر این بود که اینتل می‌خواهد وارد زنجیره تامین اپل شود. در حقیقت، گزارشی در ماه اکتبر ادعا کرد که اپل یک تیم مهندسی را به شرکت اینتل فرستاده تا به بهینه‌سازی مودم‌های 7360 LTE کمک کند.

اگر چه اینتل این تراشه‌ها را خود بسته‌بندی می‌کند، اما تولید انبوه توسط شرکت TSMC صورت می‌گیرد. همچنین اعلام نشده که کدام شرکت باقی مودم‌ها را فراهم می‌کند، اما انتظار می‌رود که این کار توسط کوالکام، شریک فعلی اپل صورت بگیرد.

همچنین استیو مولن‌کف، مدیرعامل کوالکام اخیرا در ماه آوریل بیان کرد که احتمالا یکی از مشتریان عمده خود برای سفارش مودم به شرکت دیگری مراجعه می‌کند. اپل و سامسونگ دو مشتری بزرگ کوالکام هستند، اما سامسونگ همین حالا هم از چنیدن تامین‌کننده مودم استفاده می‌کند، بنابراین شایعه رو آوردن اپل به اینتل قوت می‌گیرد.

بعید است که کاربران نهایی متوجه تفاوتی بین مودم‌های ساخت اینتل و یا کوالکام شوند. هرچند ممکن است اپل این اطمینان را ایجاد کند که تفاوت قابل توجهی در مصرف برق و یا عملکرد شبکه دو مودم وجود ندارد.
کد مطلب: 43026
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای