۰
plusresetminus
دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۰

نرم‌افزارهای اندروید که بدون نصب قابل اجرا هستند

ایتنا - بزودی نرم‌افزارهای اندرویدی از یک ویژگی‌ بسیار خوب است بهره خواهند برد، بدین ترتیب که به شما اجازه می‌دهند برنامه‌ها را بدون نیاز به نصب، باز کرده و از آنها کمال استفاده را ببرید.
نرم‌افزارهای اندروید که بدون نصب قابل اجرا هستند


شرکت گوگل مدت ها بدنبال راهی می‌گردد که بین نرم‌افزارهای متعارف و دنیای وب، پل بزند و بدین ترتیب نیاز به نصب نرم‌افزارها عملا حذف گردد.


به گزارش رایورز به نقل از اینکوایرر، گوگل اخیرا در افتتاحیه کنفرانس I/O خود اعلام کرد بزودی نرم‌افزارهای اندرویدی از یک ویژگی‌ بسیار خوب است بهره خواهند برد، بدین ترتیب که به شما اجازه می‌دهند برنامه‌ها را بدون نیاز به نصب، باز کرده و از آنها کمال استفاده را ببرید.

پس از درخواست‌های توسعه‌دهندگانی که می‌خواستند مردم با سرعت بیشتری قادر به دسترسی و استفاده از برنامه‌ها باشند، گوگل یکی از ویژگی‌هایش را گسترش داده است که توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا از ماژول‌هایی که به کاربران اجازه می‌دهد وب‌سایت‌ها را در تلفن‌ همراه خود را بازکرده و برنامه را بدون نصب باز کنند بهره ببرند.

بطور معمول دانلود و نصب برنامه چند دقیقه طول می‌کشد، و این نکته‌ای است که کاربران را چندان خوشنود نمی‌کند، اما در برنامه‌های اندروید اکنون و از طریق این ویژگی جدید، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار آنها را به قطعات کوچک‌تر تقسیم می‌کنند تا در طول چند ثانیه لود شود.


هنگامی که یک برنامه به‌روزرسانی می‌شود تا از ویژگی‌هایش پشتیبانی کند، کاربر به‌سادگی می‌تواند یک URL وارد کند و برنامه را اجرا نماید، حتی اگر آنها برنامه‌ را کامل نصب نکرده باشند. اگر آنها مانند چیزی که می‌بینند باشند، یک دکمه در گوشه بالا سمت راست وجود دارد که با لمس کردن آن می‌توانید برنامه را به صورت کامل نصب کنید.

سورش گاناپاثی، مدیر محصولات گوگل توضیح داد: «به‌عنوان یک توسعه‌دهنده، شما نیازی به ساخت یک برنامه جداگانه جدید ندارید. این‌ همان برنامه کاربردی اندروید است، همان پروژه‌، کد منبع نیز همان است.»
وی افزود: «شما به سادگی برنامه‌های اندروید موجود خود را به‌روزرسانی می‌کنید تا از قابلیت‌های نرم‌افزار به صورت آنی استفاده کنید. در واقع، این عمل کمتر از یک روز زمان می‌برد تا برای برخی توسعه‌دهندگان اجرا شود.»

شاید بهترین نکته در مورد این ویژگی تازه که گوگل فراهم آورده این باشد که اکنن دیگر نزدیک ۹۵ درصد از کاربران اندروید می‌توانند از آن براحتی استفاده کنند.
 
کد مطلب: 43010
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر