۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۱

ساخت گوشی همراه در قالب مکعب روبیک

ایتنا- گوشی جدید گوگل به نوعی طراحی شده که کاربر می‌تواند مکعب‌های مختلف این گوشی را به گونه‌ای کنار هم قرار دهد تا آن را به شکل یک گوشی لمسی متداول در بازار دربیاورد.
ساخت گوشی همراه در قالب مکعب روبیک


گوگل در اقدامی ابتکاری یک گوشی هوشمند ماژولار و چند تکه‌ای طراحی و عرضه کرده که شباهت زیادی به مکعب‌های روبیک دارد، با این تفاوت که این مکعب‌های لمسی از قابلیت‌های متنوعی برخوردارند.


به گزارش ایتنا از فارس، محققانی از دانشگاه‌های بریستول، پوردو، لنکستر و ساسکس در ساخت این گوشی نامتعارف با گوگل همکاری داشته‌اند. این گوشی که Cubimorph نام دارد توسط کاربر قابل دستکاری است تا هر بخش آن به صورت دلخواه افراد پیکربندی شود.

بنابراین کاربران می‌توانند مکعب‌های مختلف این گوشی را به گونه‌ای کنار هم قرار دهند تا آن را به شکل یک گوشی لمسی متداول در بازار دربیاورند یا مثلا آن را در قالب یک کنسول بازی طراحی کنند.

در این گوشی‌ها استفاده از سخت‌افزار بر مبنای نیاز کاربر صورت گرفته و لذا می‌توان آن را به هر شیوه‌ای طراحی کرد. قرار است نمونه اولیه این محصول ابتکاری در کنفرانس ICRA 2016 که این هفته در شهر استکهلم برگزار می‌شود عرضه شود. البته به نظر می‌رسد برای جذاب کردن این گوشی به منظور جلب نظر کاربران عادی راهی طولانی در پیش باشد.
کد مطلب: 42994
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر