۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۸
در یک مصاحبه مطرح شد؛

پیش‌بینی مخترع موبایل از آینده شارژ گوشی‌های همراه

ایتنا- شرکت «Energous» قصد دارد بوسیله فرکانس‌های رادیویی به شارژ گوشی‌های همراه به پردازد و مشکل شارژ گوشی همراه را حل کند.
پیش‌بینی مخترع موبایل از آینده شارژ گوشی‌های همراه


مخترع اولین گوشی همراه گفت: در آینده‌ای نزدیک شاهد بر طرف شدن مشکل شارژ گوشی همراه خواهیم بود.


به گزارش ایتنا از مهر، «مارتی کوپر» مخترع نخستین گوشی همراه در مصاحبه با «سی.ان.ان» گفت: امروزه مشکل اصلی گوشی‌های همراه تمام شدن شارژ و عدم دسترسی در هر مکانی به شارژ کردن آنها است.

«کوپر» معتقد است که این مشکل روبه افزایش است.

وی در ادامه گفت: این را در نظر بگیرید که در آینده بدن ما با گجت‌های مختلفی از قبیل عینک، ساعت و لباس‌های هوشمند پوشیده می‌شوند و شارژ کردن آنها به یک معضل تبدیل خواهد شد.

مخترع نخستین تلفن همراه اضافه کرد: در حال حاضر شرکت‌های الکترونیکی زیادی بر روی این قضیه تمرکز کرده‌اند تا گجت‌ها دارای شارژ همیشگی باشند. هر کدام از آنها راه‌حل‌هایی را هم پیشنهاد کرده‌اند. برای مثال در شیوه ارائه شده Wi-Charge می‌توان در سقف تجهیزاتی را نصب کرد که با ارسال سیگنال‌های لیزری و اتصال آن به گوشی همراه، مشکل شارژ حل شود یا در روش U-Beam می‌توان با استفاده از امواج صوتی به شارژ گوشی‌های هوشمند دست یافت.

اما «مارتی کوپر» بر این باور است که شرکت «Energous» برنده این فناوری خواهد بود. این شرکت قصد دارد با فرکانس‌های رادیویی به شارژ گوشی‌های همراه به پردازد. در این شیوه قرار است امواج رادیویی در راستای دوباره پر کردن انرژی باتری تبدیل شوند.

در واقع گجت‌های الکترونیکی با مجهز شدن به یک گیرنده خاص می‌توانند این امواج را به دست آورند.

به گفته «کوپر» این یک داستان علمی تخلیلی نیست و در آینده شاهد این فناوری خواهیم بود و در هر جایی گجت‌های الکترونیکی می‌توانند به راحتی شارژ شوند.
کد مطلب: 42915
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام