d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - مشکل دو اپراتور موبایل در برقراری ارتباط با مرکز ترابردپذیری
۱
۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶
رگولاتور ارتباطی خبر داد

مشکل دو اپراتور موبایل در برقراری ارتباط با مرکز ترابردپذیری

MNP به ۲۷ اردیبهشت نمی‌رسد
ایتنا- معاون وزیر ارتباطات گفت: فقط یکی از اپراتورهای موبایل اعلام کرده که برای اجرای ترابردپذیری هیچ مشکلی ندارد و دو اپراتور دیگر در تست عملیاتی موفق نبودند.
مشکل دو اپراتور موبایل در برقراری ارتباط با مرکز ترابردپذیری


طرح ملی ترابردپذیری که امکان جابجایی شماره مشترکان موبایل در اپراتورهای مختلف را می‌دهد قرار بود ۲۷ اردیبهشت ماه اجرایی شود اما گویا در این تاریخ قابل بهره‌برداری نیست.


تست‌های ترابردپذیری اپراتورهای تلفن همراه مانند همراه اول و ایرانسل، چهارشنبه و پنج‌شنبه گذشته در ساختمان یکی از اپراتورهای موبایل با حضور نمایندگانی از مجریان طرح ترابردپذیری، اپراتورها و رگولاتوری انجام شد.

علی‌اصغرعمیدیان درباره جزییات این تست عملیاتی گفت: از سیاست‌های غیرقابل تغییر وزارت ارتباطات راه‌اندازی طرح ملی MNP یا همان ترابردپذیری شماره‌هاست و همه اپراتورها در جریان این موضوع هستند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه در این زمینه یکسری تست‌ها را با دیتاسنتر و رُل بیزینسی که طراحی شده بود به صورت آفلاین انجام دادیم که هیچ کدام از اپراتورها مشکلی در این مرحله نداشتند، اذعان کرد: رل بیزینس در واقع سیمولیشنی است که فضای واقعی را ترسیم می‌کند و می‌تواند شمای کلی از اجرا را به کارشناسان نشان دهد.

معاون وزیر ارتباطات افزود: اما بعد از این مرحله وارد تست عملیاتی در اپراتورها شدیم که تا این تاریخ فقط یکی از اپراتورهای موبایل اعلام کرده که برای اجرای ترابردپذیری هیچ مشکلی ندارد و این موضوع را به صورت کتبی هم ابلاغ کرده است. تست‌های مربوط به این اپراتور هم انجام شد و هیچ مشکلی نداشت.

وی ابراز کرد: دو اپراتور دیگر به دلیل اینکه از برندهای مختلفی هستند و نرم‌افزارهای آنها برای اجرای MNP با مشکلاتی در ارتباط گیری عملیاتی با مرکز مدیریت ترابردپذیری شماره‌ها مواجه است.

او خاطر نشان کرد: بنابراین با توجه به اینکه ۲۷ اردیبهشت را برای آغاز رسمی این طرح هدف‌گذاری کرده‌ بودیم، مدت کوتاهی زمان برای رفع مشکلات موجود در نظر گرفتیم و بعد از آن مراسم اجرا را برگزار می‌کنیم.

عمیدیان با بیان اینکه در حال کار روی موجود زنده هستیم و می‌خواهیم پروژه را عملیاتی کنیم، گفت: قطعا فرصتی که در اختیار دو اپراتور برای رفع مشکلات قرار می‌دهیم، زمان زیادی نخواهد بود و باید سریعا خود را جمع و جور کنند.

معاون وزیر ارتباطات بار دیگر عنوان کرد: این پروژه قطعا جزو سیاست‌های بلاشک وزارتخانه و دولت است. تایمی هم که برای رفع مشکلات در اختیار اپراتورها قرار می‌دهیم فعلا کارشناسی نشده است.

منبع : تسنیم
کد مطلب: 42906
نام شما
آدرس ايميل شما


کریم
feedback
Iran, Islamic Republic of
الان ساعت 00:44 روز دوشنبه 27 اردی بهشت

اپراتور ایرانسل در شهرستان شاهرود سیگنال ندارد
همراه اول هم ضعیف است